Lista ocen Chevrolet Lacetti Kombi (147) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 103 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof 1505
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Przy ustawieniu nawiewu ciepłego powietrza na dól i na górę, tylko dołem leci ciepłe powietrze, góra natomiast zimne. Dopiero włączenie ogrzewania na "full" powoduje nawiew gorącego powietrza z góry i z dołu. Przy wysokich temeraturach zewnętrznych (powyżej 23 stopni) klima spełnia swoja rolę tylko wtedy jeśli nadmuch zimnego powietrza skierujemy na siebie. Podczas długotrwałej jazdy w wysokiej temeraturze pasażerowie z tyłu nie odczuwają...
~jezz
Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW
No tutaj już jest conajmniej średnio, bo po (i w trakcie)deszczu intensywnie paruje szyba przednia (tylna też). Pomaga tylko funckja odszraniania, co wiąże się niestety z uruchomieniem klimy, a to lekko denerwuje... Na auto klima dobrze dobiera chłodzenie. Samemu regulować nie warto:( Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Ogrzewanie czasami dziwnie się zachowuje (potrafi nagle zacząć dmuchać zimniejszym powietrzem bez zmiany ustawień).
~Detalowy
Kombi 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
Jak czytam ze gosc pisze że klima chłodzi piekielnie to albo zakochany w aucie albo ja mam juz baardzo stary kompresor. W ciepłe dni spoko ale jak jest upał gdzies 27 29 to jest noo znośnie. Nie leci pot z nosa ale nie jest to 19 czy 18 stopni jak da sie nastawić ale w upał w 4 osoby klima nie daje rady . Nie leje sie pot ale jest noo ciepło. Szyby w deszczową pore parują dość szybko i nie zawsze chcą się szybko odparować.
~mattspinjoma-pl@t-online.de
Kombi 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
Klimatyzacja - po stokroć powtarzać będę to doskonała rzecz. Tutaj należy pamiętać o przesuszaniu klimatyzatora przed zakończeniem jazdy. Szyby nie parują , nagrzewanie w okresie zimowym oceniłbym na 5z minusem.Automatyczne utrzymywanie temperatury oceniam na 4.-zbyt mocno odczuwalny czas kiedy automatyka obniża tem. wewnątrz.Jak ktoś byłby nie zadowolony to moja propozycja -niech sie przesiadzie do Toyoty Awensis.
~Michał shaker_@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW
Nie wiem czy to przypadłość mojego egzemplarza czy wszystkich Lacetti ale w ogrzewaniu następują duże skoki temperatur przy przełączeniu pokrętła o jeden stopień. W praktyce ciepłe powietrze "leci" tylko w trzech ostatnich położeniach pokrętła. Klimatyzacji nie używałem jako, że samochód mam od września więc nie było takiej potrzeby.
~kubiec
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Wentylacja wnętrza badzo dobra.Bardz o szeroki zakres regulacji obrotów nawiewu wentylatora, aczkolwiek sama max.temperatura nawiewanego powietrza mogłaby być nieco wyższa(jeśli o mnie chodzi).Cichy szum nawiewu przy śr. obrotach nie przeszkadza podczas jazdy.Na 1 nie słychać nawiewu! Ogólnie oceniam jako doskonałe.
~michał jot.
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Prawie tragedia. Klimatyzacja mało wydajna, zanim poczuję to wysiadam w domu. Na 4 biegu puszczona na szybę tak huczy, że lepiej otworzyć okno, ale też lepiej nie bo zawiewa prosto w oczy. Ogólnie, duszno i do dupy. Jeżeli Włączysz Klimę - Nie Wyprzedzaj. Trwa to w nieskończoność (1,4 - 94 KM)- skrót KM od - Koniki Morskie.
~torrevado@vp.pl
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Tu Lacetti zasługuje na 4-kę. Jest dobrze jednak nie doskonale. W zimie zbyt wolno zaczyna działać prawdziwe grzanie. Klima działa wyjątkow szybko, zimne powietrze leci już po dwóch minutach od zapłonu. Mały minus za głośną pracę wentylatorów. Poziom pierwszy w Lacettim jest tak głośny jak drugi w Fabii.
~CHEVY
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
w zimie powyzej -25 st ogrzewanie takie sobie trza jechac wtedy w bluzie albo swetrze z kolei latem przy kpl pasażerów i temp + 37 st klima schładzała wnętrze na 3 biegu do ok 28-29 st z kolei przy temp ok 30 st klima dawała sobie rade bez problemu w aucie mozna było uzyskac temp 20 st
~carribean
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
zarówno zima jak i latem...nie wiem jak ktos moze miec uwagi do klimatyzacji ze działa za wolno itp itd...może przejeżdza samochodem około 100 metrów..no wtedy to wiadomo ze nie zdąży zadziałać. osobiście jeżdze nim do pracy ponad 2km i na miejscu przeznaczenia mam chłód i przyjemna atmosferke
Chevrolet Lacetti Kombi