Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

doświadczony, 13 lat temu
Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
To juz moja druga ocena auta i jak najbardziej pozytywna. Obecnie przejechałem od kwietnia 2010r nieco ponad 11000 km. Własnie jestem po dłuzszym wypadzie w góry, z mego miejsca zamieskania nieco ponad 600 km. Podrózowalismy w 5 osób, plus bagaz, plus trzy pary nart na dachu, w sumie samochód mocno obciazony. Z tyłu dwoje dorosłych i nastolatka. Naprawde nie było ciasno. Owszem samochód z powodu obciazenia stracił troche na przyspieszeniu, ale to normalka, z pewnościa był maksymalnie dociązony. W trasie w jedna strone, gorsza droga, gdzie jechałem wolniej spalił 7,2 litra benzyny. Niewiarygodne, a jednak-test spalania z tankowaniem pod korek. W drodze powrotnej, szybsza, dłuższa trasa spalił 9,4 litra, więc juz nie mało jak na trasę. Ale winie za to przde wszystkim wieksze opory powietrza przy wiekszej prędkosci. Siedzenia wygodne, dośc powiedzieć, że jednym rzutem, bez przystanku zrobiłem ok. 450 km i chociaz mam problemy z kregosłupem, absolutnie żadnych dolegliwości z tym związanych. Silnik pracuje cicho, nawet przy 140km/h nie jest dokuczliwy. Z zauwazonych wad i drobnych usterek przez 7 m-cy to przymarzajace hamolce przednie przy niskich temperaturach np. minus 15C, nie zwijajaca sie roleta bagaznika, słabe amortyzatory unoszace klape bagaznika, praktycznie musze unosic ja reką. Innych wad nie zauwazam. Ogrzewanie nawet podczas niskich temp. bardzo wydajne. Na razie jestem b. zadowolony, na tyle, że zastanawiałem sie nad kupnem II egzmeplarza zonie, z wyprzedazy z roku 2010, ale uznalismy że dwa identyczne samochody w domu to chyba przesada, ale kto wie. Polecam w kazdym razie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]

7,7