Lista ocen Chevrolet Lacetti Sedan (58) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Duńczyk
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
W moim odczuciu bardzo wydajne - zarówno ogrzewanie i klimatyzacja (mam manualną). Byłoby ocena bardzo dobra, gdyby nie jeden denerwujący fakt - klapki sterujące kierunkiem nawiewu nie zapewniają właściwej szczelności - i tak np. przy włączonej klimatyzacji, skierowanej na kratki nawiewu w desce rozdzielczej, po jakimś czasie czuć niemiły chłód bijący z okolic stóp :-/ - jakiś cudem zimne powietrze przewiewa do dolnej kratki, która służy mi...
~Laceciarz
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Obsługa wentylacji wymaga poćwiczenia. Generalnie wietrzenie wewnątrz i klima są OK, ale samochód jest bardzo szczelny i szyby łatwo ulegaja zaparowaniu, z czym klima sobie świetnie radzi. Trzeba pamiętać o przewietrzeniu auta po dłuższym postoju na słońcu, bo z nagrzanym wnętrzem klima manualna sobie radzi słabo, ale po wywietrzeniu na odcinku 1 - 2 km jazdy jest potem super. W zimie proponuję włączać ogrzewanie po przejechaniu paru...
~Tikej, Kraków
Sedan 1.8 i 16V 122KM 90kW
Tutaj zastrzeżenie - czym innym jest praca układu, a czym innym klimatronic. System przewietrzania i ogrzewania całkiem wydajny. A teraz o klimatronicu - jest ... specyficzny (dotyczy trybu \"auto\"). Znaczy to tyle, że jeśli na zewnątrz jest np. 25 stopni, to sugeruję ustawić 28-30 stopni albo przejść w tryb ręczny, gdyż inaczej klima dda takie mrożenie, że od razu można iść do apteki po \"Ibuprom zatoki\". Jest to bardziej drobna...
~dawidgg10487942
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Bez wątpienia do poprawy jest klimatyzacja która MUSI być dwustrefowa to za duży pojazd aby stosować jednostrefową. Testowałem ją przez miesiąc we Włoszech w temp. od 35-40 C także wiem co mówię!!!!!! Ogrzewanie w zimie jest ok., lecz w celu uzyskania większego komfortu przydałaby się 2 strefa.
~Krakowiaczek_ci_ja
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Klima OK - trzeba pamiętać tylko o przewietrzeniu kabiny po dłuższym postoju na słonecznym parkingu. Przydałyby się bardzo nawiewy na tył samochodu - przecież to nie kosztuje dużo. Auto jest bardzo szczelne - szyby szybko parują od środka, no ale od czego jest klima?
~Krakus
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Klima schładza się powoli w temperaturach powyżej 30C, dość głośna praca dmuchawy na 3 i 4 biegu. System ogólnie działa zadowalająco, ale można by zastosować chłodzenie powietrza o parę stopni niżej. Nie do końca szczelny system wewnętrznego obiegu powietrza. :-)
~maneciarz@interia.pl
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
U mnie niestety brak klimy, która w dzisiejszych czasach powinna być standardem w tego typu samochodach. Nawiewy umieszczone na swoich miejscach, szyby nie parują. Siła dmuchawy wystarczająca jednak na najwyższych obrotach trochę głośna.
~Chevytini
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wszystko ok, oprócz zmory tego auta, czyli awaryjnego panelu klimatyzacji. Trzeba było polutować wszystko na nowo (zimne luty). Zrobiłem to samemu, około 1-2 godzin roboty (z wyjęciem i zainstalowaniem).
~Lukasss3 Z-ce
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
klima dziala ok nie ma freonu przy ogrzewaniu na maxa jest jak u diabla w piekle jak w zadnym aucie a na minimum chlodno + klima to marzenie . :)
~Mariusz
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Mamy akrat zimę i mam dokładne możliwości przetestowania ogrzewania. mam wrażenie że autko trochę nie dogrzewa(jeśli tak moge to określić)
Chevrolet Lacetti Sedan