Ocena kierowcy - Chrysler Aspen

Marek, 8 lat temu
Silnik 5.7 V8 340KM 250kW
Rok produkcji 2007
Chrysler Aspen 5.7 V8 340KM 250kW 2007-2016 - Oceń swoje auto
Potrzebowałem rodzinne kombi z trzecim rzędem siedzeń.To auto wspaniale spełnia moje oczekiwania. Wygodny, z instalacją gazową do przeżycia (średnio 22l gazu.) Jak potrzeba spokojnie pociągnie łódkę, przyczepę...
5,7 hemi akurat do tego modelu pasuje jak ulał. Kiedy trzeba przyspiesza, nie muli się. Wszystko działa poprawnie.
Poprawnie. Nie szarpie nie wariuje. Specjalny tryb kiedy holujemy przyczepę. Napęd 4x4 z reduktorem. Wszystko ok
Trzeba dbać o zawieszenie tzn. na czas wymieniać końcówki, łączniki amortyzatory. To duże ciężkie auto. Gdy któryś z elementów zawieszenia jest niesprawny jest to odczuwalne albo słyszalne.
Do 120km/h ok. powyżej głośno słychać powietrze. Słabo wyciszone przednie słupki przy drzwiach. Mogłoby być lepiej. Chwilowo jak dla mnie to największa wada tego auta.
Trzeba się nieco przyzwyczaić, najbardziej do pokrętlła wycieraczek .
Bardzo dobrze. Wydajna dwustrefowa klimatyzacja.
Mam 194 i jest w sam raz. W drugim i trzecim rzędzie siedzeń pełnowymiarowe miejsca dla dorosłych
Tak jak wyżej pisałem do 120km/h jest ok. Szum powietrza męczący powyżej 120km/h. Silnika specjalnie nie słychać. a jak słychać to jest to odgłos całkiem przyjemny
Spalanie gazu do zaakceptowania. Części też nie są specjalnie droższe niż do innych marek. Czasami może czegoś brakować no i wtedy trzeba poczekać aż część przyleci ze Stanów.
Za tą cenę wart zakupu. Czy to nowe auto czy używane.
Cewka jednego z cylindrów. Naprawa zamknęła się w 100zł iii jeszcze czujniki ciśnienia w oponach
Jeszcze nie było.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 5.7 V8 340KM 250kW [l/100km]