Ocena kierowcy - Chrysler Neon I

uire, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1997
Chrysler Neon I 2.0 i 16V 150KM 110kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Naprawdę dobry samochód, nawet nie biorąc pod uwagę ceny która jest bardzo niska.
Duża moc, spalanie w normie, przy wolnej jeździe silnik kulturalny, na wysokich obrotach warczy jak rasowy samochód rajdowy ;) Przyspiesza w każdym zakresie obrotów, jednak mój egzemplarz pokazuje \'pazur\' od 5-6 tysięcy ;)
Mój ma długie przełożenia, tylko sporadycznie ciężko wbić wsteczny, możliwe że przydała by jej się jakaś renowacja.. Poza tym biegi ładnie wchodzą i przyjemnie się z niej korzysta ;)
Pięknie trzyma się drogi, hamulce- super, amortyzatory uważam że są akurat, nie za twarde ani za miękkie
Z przodu jak to z przodu, ale z tyłu nieciekawie.. Tył podniesiony a szyba bardzo mała, ale idzie się przyzwyczaić
Wygodnie- jak w każdym amerykańcu, sporo miejsca dla pasażerów, ale przy wsiadaniu sztuka nie zahaczyć o kierownicę ;) Bagażnik przeciętny, ale + za składane tylne fotele.
Klima działa zawsze, wszędzie i dobrze ;)
Dużo miejsca, wiadomo, nie jest to samochód kombi, ale miejsca starczy dla 5 wysokich lub dużych osób :)
Do 120km/h jest dobrze, później zaczyna hałasować wiatr, pewnie przyczyną są bezramkowe drzwi
Spalanie na trasie jak na dużej mocy 2 litrowy silnik jest rozsądne, na mieście nie testowałem. Ceny napraw różnie, nie jest to skomplikowany samochód i sporo napraw można wykonać samemu, co do reszty nie jestem zorientowany.
W tej cenie nie znajdzie się lepszego samochodu :)
Szwankuje elektryka, ale nie są to poważne przyczyny.. Prędkościomierz przestał działać bo cyna popękała na złączach, wystarczyło przelutować :)
Nie mam auta jeszcze długo, ale póki co nie sprawia problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 150KM 110kW [l/100km]

8,1