Lista ocen Chrysler Neon II 2.0 16V 133KM 98kW 1999-2003 (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jagerwolf
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Mam zwykłą, niestety nie udało się kupić automatu, aczkolwiek szkoda bo jest w tym modelu sterowany wyłacznie ciśnieniowo, więc przy prawidłowej obsłudze praktycznie bezawaryjny, a ponieważ mma serwisową książkę dla mechaników widać, że proste do naprawy. Manualna pracuje przyjemnie. Przełożenia pozwalające spokojnie schodzić na V biegu do bardzo niskich prędkości. Auto ładnie się rozpędza.
~nomore4
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Skrzynia biegów (manualna) jak widać każdy model ma swoje zalety i wady w I modelu od czasu do czasu był problem ze wstecznym taka sama przypadłośc jak się zdarza w japończykach a w II generacji moim zdaniem skrzynia wydaje się mniej precyzyjna i bardzo delikatna. Przy spokojnej jeździe ok, ale jak ktoś chce poszaleć to uciekają cenne sekundy.
~Goooliat
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Skrzynia automatyczna 3 biegowa - wyższe spalanie, poprawna praca, prostota konstrukcji, spora niezawodność. Skrzynia automatyczna 4 biegowa - niższe spalanie, bardziej podatna na awarie, konstrukcja nadal dość prosta, ale już z elektroniką. ZWRÓCIĆ UWAGĘ na ewentualne wycieki.
~Kilroy
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Przy kupnie samochodu, znajomy mechanik stwierdzil, ze to pojazd dla kobiety, bo tak lekko chodzi skrzynia. Mnie akurat taka praca skrzyni odpowiada - szczegolnie sprawdza sie w miescie, gdzie czesto trzeba zmieniac biegi.
~slasuc76@wp.eu
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Automat jak na razie trzyma się świetnie. Jest to mój pierwszy samochód z automatem i rozleniwił mnie nie mam już ochoty na zwykłą skrzynię. Używam tego samochodu w mieście i bardzo mi się podoba skrzynia dobrze zsynchronizowana.
~Fleex
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Pracuje lekko i ma krótkie przełożenie, tylko przy jedynce podczas ruszania trzeba naprawdę wyczuć maszynę bo potrafi zgasnąć mimo, że mam go już prawie dwa lata, chyba za mało go gazuję :)
~Dariusz
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Mam nanualną skrzynię, dobrze wykorzystuje możliwości silnika i przekłada na wagę samochodu, tylko czasami mam mały problem z wrzuceniem jedynki.
~arto64
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Skrzynia biegów manualna-dość dobra.pamiętać należy,że olej do skrzyni kupujemy tylko w serwisie.jakaś specjalna mieszanka,cena przystępna.
~szenatorek
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
trzasneła mi obudowa! może ktoś wie gdzie można dostać taką skrzynię manulaną?? jak coś to piszcie marcink024@interia.pl

Usterki Chrysler Neon II

Chrysler Neon II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sk
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
skrzynia weldug mnie super, chodzi bez zadnego chaczenia, mialem juz pare aut i ta jest najlepsza