Lista ocen Chrysler PT Cruiser MPV (67) - Silnik

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Silnik 2.0 DOHC to konstrukcja Chryslera pochodząca z lat 90 i Dodge Neona. Jej rozwinięciem jest silnik 2.4, który powstał później, i w którym poprawiono niektóre wady, więc jak ktoś szuka PT to jednak polecam 2.4. Pali niewiele więcej, a jest bardziej niezawodny, do tego pracuje jakby bardziej kulturalnie, bo 2.4 ma wałki wyrównoważające, których nie ma 2.0 Wady 2.0 to przede wszystkim skłonność do gotowania i przegrzewania się, oraz...
~Wookash92
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Tragiczna jednostka, która źle znosi upływ czasu. Wszystkie dwulitrówki biorą olej. Pytanie tylko ile? Ja miałem już remont kapitalny silnika, dwa lata później samochód wrócił do zużycia 3l na 1000 km. Tłoki są bardzo krótkie, przez co mało stabilnie poruszają się w cylindrach. Z czasem łapią luz i dostają bicia bocznego. Samochód zużywa olej i dosyć głośno klepie. Wymiany uszczelek co 2-3 lata. Świece notorycznie zalewane olejem. Bardzo...
~Pitek
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Średnio to chyba trochę nawet za dobrze jak na 141 km to stalowy mół zdechlak ten silnik zaczyna jako tako przyśpieszać od 4000 obrotów im mniejsze obroty tym gorzej . On zachowuje się dokładnie tak samo jak civic 6 1.4 75km. Myślałem że się przyzwyczaję ale minęło już 5 miesięcy i drażni mnie to coraz bardziej. choć na autostradzie o dziwo rozbujał się do około 215 km/h.
~pablo
MPV 1.6 i 16V 115KM 85kW
Silnik 1.6 pochodzący ze stajni BMW/Mini. Sprawuje się bardzo dobrze, choć do tej wagi jest trochę za słaby. Kultura pracy bardzo przyzwoita, niewyżyłowany i bezawaryjny. Osobom chcącym trochę szybszej jazdy polecam silniki 2.0 i 2.4, choć ten pierwszy nie jest szczytem bezawaryjności.
~jasminka1981@tlen.pl
MPV 2.4 i 16V Turbo 220KM 162kW
Bardzo fajny dźwięk silnika - miłe bulgotanie. Do tego na 3ce od 3000 obrotów świst turbo - super efekt. Moc wystarczająca. W zimie na łysawych sportowych zimówkach - na oblodzonej ulicy trzeba ruszać z 2ki lub nawet 3ki, bo na swiatłach zdążycie przejechać tylko wy !
~kris
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Silnik z Mercedes Sprintera. Wrażenia jak z jazdy Żukiem! Masakra! Auto absolutnie nie odwzorowuje mocy jaką posiada. Miałem bardzo poważne problemy z silnikiem. Głównie wady układu wtryskowego, kosztowne naprawy. Auto stało więcej na serwisie niż w domu.
~wilbay@wp.pl
MPV 2.4 i 16V 150KM 110kW
Idealnie pracuje na bezynie i na gazie w Europie Zachodniej (Niemcy, Belgia, Holandia). W Polsce albo zła jakość gazu LPG albo jest on zanieczyszczony. Wtryskiwacze instalzcji LPG sekwencyjnej, bardzo czułe na zanieczyszczenia. Instalacja LPI GAZ Gdańsk.
~Bielas
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Dieselek się kręci zadziwiająco żwawo i chyżo. Może to moje jakieś doznanie po poprzednim Nissan terrano 2.7 tdi. Które było mówiąc krótko mułowate. Kultura pracy 2.2 crd jest wystarczająca ale nie urywa pewnej części ciała.
~bzyk
MPV 2.4 i 16V 150KM 110kW
Od biedy może być (to jest tak naprawdę world engine hyundaya), elastyczność nie najgorsza, można zrobić wszystko co się chce, wyprzedzać gdzie trzeba. Skrzynia automatyczna mogłaby jendak być trochę lepiej zestopniowana.

Chrysler PT Cruiser – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin z Gdańska
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Silnik Mercedesa to po prostu majstersztyk,bezproblemowa jazda,poza miastem wyprzedzanie bez stresu,po prostu cudo na czterech kółkach,jak na diesla to jest cichy,ma przyjemne brzmienie co tu dużo pisać po prostu zajefajny.
Chrysler PT Cruiser MPV