Lista ocen Chrysler PT Cruiser MPV (65) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Skrzynia strasznie leniwa, ale płynna. Daje 3 gwiazdki, bo jest trwała. Podobno skrzynie Chryslera z tego okresu nie były mistrzowsko niezawodne, ale prawdopodobnie ta skrzynia jest stworzona z myślą o mocniejszych silnikach, o większym momencie obrotowym niż wolnossące 2.0, więc akurat silnik w pitku jej nie przemęcza. 20 lat w aucie ta sama skrzynia, bez remontu i bez opiłków, jedynie lekko czasem szarpnie przy wrzucaniu luzu, ale to może...
~Pitek
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Dałbym doskonale ale jak z jedynki dostaje dwójkę obroty spadają za nisko zbyt długa dwójka reszta dobrze. Lewarek od biegów wygląda dziwnie ale jest idealny może głupio to brzmi ale ułożenie i kształt robi wrażenie na sportowo leży idealnie w dłoni i te krótkie skoki mimo długiej wajchy robi pozytywne wrażenie.
~Bielas
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Wajcha od zmiany biegów przypomina tę z Garbusa starego. Skrzynia chodzi podobnie i dźwięki wydaje prawie takie same jak Garbusie stary. Nie wiem czy to specjalnie ale mam wrażenie że wajcha rusza się między kamieniami w skrzyni.
~sfera49
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
dajcie sobie spokój z tymi skrzyniami manualnymi ,brak problemów z wbiciem ,,1" polecam każdemu automat nie bać się ich, też miałem problem aby się przestawić a teraz tylko AUTOMAT!
~sfera49
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Skrzynia automatyczna - nigdy więcej jej nie zamienię na manualną ,sama przyjemność z jazdy tym samochodem ,płynnie zmienia biegi idealna do miasta jak i na dalekie trasy .Polecam automat !
~POVERa
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
jedyne moje zastrzeżenie to fakt, że kobiecie ciężko wrzuca się wsteczny bieg, wymaga to więcej wysiłku :) korzystanie z podłokietnika podczas jazdy jest praktycznie niemożliwe, nie da rady zmieniać biegów.
~kierowca
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
1-ZA KRÓTKA , RESZTA JEST OK.(ALE W KOŃCU TO NIE AUTO DO ŚCIGANIA) SYGNAŁ DŹWIĘKOWY WBICIA WSTECZNEGO BIEGU JEST , ABY NIE MYLIĆ GO Z BIEGIEM PIERWSZYM , BO FAKTYCZNIE SĄ BLISKO SIEBIE.
~Marcin z Gdańska
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Miałem okazję jeżdzić PT z motorem 1.6 L i skrzynia chaczyła lekko kilka razy przy zmianie z dwójki wchodziła mi piątka a w dieslu tego problemu nie mam,kwestia przyzwyczajenia to bieg wstczny tego samochodu.
~kris
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Trzeba było być bardzo skoncentrowanym żeby płynnie zmienić bieg, lub ruszyć z miejsca. Każda zmiana biegu skutkowała bujaniem auta. Zero płynności. Wrażenia - TARPAN

Chrysler PT Cruiser – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wilbay@wp.pl
MPV 2.4 i 16V 150KM 110kW
Automat pracuje niezauważalnie. Chcesz przyśpieszyć? Gaz do podłogi. Inaczej nie wejdzie szybko niższy bieg. Pozostaje ewentualnie przełaczanie raczne ( sekwencyjne).
Chrysler PT Cruiser MPV