Lista ocen Chrysler PT Cruiser (53) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pitek
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Szału nie ma ale tragedii też strasznie Pitek bywa kapryśny jak ma słaby akumulator komputer wyrzuca błędy których niem.Mnie osobiście drażni zaworek pcv na odmie pokrywy zaworów kosztuje około 90 zł a odpowiada nawet za moc i zużycie oleju .Po wymianie tego zaworka auto odzyskało trochę na mocy i silnik przestał pobierać olej ciekawa sprawa, ale zaworek jest bardzo delikatny najczęściej pęka od wibracji i robi się nieszczelny wyciągając...
~msiewicz@wp.pl
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Zakupiłem go w salonie Chryslera jako samochód używany rocznik 2002 , przebieg 96 000. Nie pali się część oświetlenia zegarów - obiecali że wymienią gratis. Zacina się klamka od kierowcy. Kierownica przy jeździe na wprost jest nieco skręcona - nie wiem czy fabryka tak zamontowała . Po wyłączeniu silnika coś piszczy przez kilkanaście sekund . Dali tylko jeden kluczyk twierdząc że poprzedni właściciel zgubił - uważam że jako salon powinni go...
~wilbay@wp.pl
MPV 2.4 i 16V 150KM 110kW
Co około 40 tys km wymieniac należy tuleje metalowo-gumowe wachaczy przednich. Koszt zamiennika produkcji belgijskiej firmy 40,00 zł/ sztuka. Po pzrebiegu 130 tys. wymiana końcówki drążka kierowniczego i jednego z drążków kierowniczych. Koszt w stacji nie autoryzowanej około 300,00 zł z częściami. Częste wymiany świec i przewodówwysokiego napięcia ( użytkowany na LPG) oraz regulacja komputera gazowego i bezynowego ( skutek jazdy na LPG).
~Wookash92
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Praktycznie co zimę wymieniam amortyzatory z tyłu, które po pierwszych mrozach puszczają olej i zaczynają postukiwać (na przeglądach nie dają oznak zużycia). Próbowałem amortyzatory różnych firm i zawsze ten sam problem. Pozostałe drobne usterki, to raczej we wnętrzu. Deska rozdzielcza i kratka nawiewu pod szybą pękają od słońca, łuszczy się też farba z konsoli, czasem jakiś bezpiecznik nie styka, albo kostka pod siedzeniem.
~jasminka1981@tlen.pl
MPV 2.4 i 16V Turbo 220KM 162kW
Puki co odpukać jest ok. Mam jakiś problem z instalacją lpg po wymianie rozrządu ale to błahostka związana z ustawieniem komputera lub raczej pływakiem w butli gazowej, bo wchodzi mi do baku o 1/3 mniej paliwa niż wcześniej. Ale jest to chwilowy problem instalacji a nie autka. No i pod maskę wlazły mi ostatnio szczury i pogryzły część kabli, tak więc czeka mnie wizyta u elektryka (:-<)
~obeliksss@tlen.pl
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Ogólnie auto strasznie plastikowe , Bardzo ale to Bardzo chciałem mieć to auto , miał to być samochód "na całe życie" .Niestety bardzo się zawiodłem . Bardzo dbam o auto i właśnie to drobiazgi sprawiły ,że go sprzedałem bo wiecznie coś sie psuło, min. wyciek ze skrzyni biegów , łożyska ,urwane dwie klamki, wachacze, tu coś trzeszczy tu puka , tu uszczeleczka tam sreczka kupe takich pierdół
~octaviusz
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
porażka a miałem lac tylko paliwo po zakupie odrazu po miesiącu poszło sprzęglo nie tarcza tylko takie łożysko z gumą trzeba było pól samochodu wyjąc żeby tam dojśc koszt tylko 110 zlotych i to po znajomości zrobione, teraz poszedl akumulator przy pierwszych mrozach tylko 800 zlotych innego nie dopasujesz jest pod siedzeniem pasażera i musi byc wymiarowy
~Tomasz
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Jest trochę takich drobiazgów - w większości egzemplarzy nie działają przednie światła przeciwmgielne, zamek maski czasami nie chce się domknąć, problemy sprawia też zamek i uchwyt bagażnika. Szyby automatyczne też czasami się psują, choć nie można ich nazwać jakoś bardzo awaryjnymi. Silnik lubi też mieć mniejsze wycieki.
~Romek
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Tragedia i jeszce raz tragedia jak juz pisałem ciekawe co jeszce w tym samochodzie może się zepsuć bo czuje, że jeszce mnie nie zaskoczył do końca nawet taka glupia raczka kierunkowskazów sie zepsula i swiatła przeciwmgielne non stop sie paliły musiałem żarówki wyjąc bo nie było wyjścia.
~Bielas
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
czasem szlag trafia przełącznik wielofunkcyjny. W zasadzie zawsze szlag trafia. Trzeba go regenerować albo zastosować patenty jakieś. Ten typ tak ma i trzeba się z tym pogodzić i naprawiać :)