Lista ocen Chrysler PT Cruiser (61) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~280E
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Moje auto ma potwierdzony przebieg 200 tys km i jest w bardzo dobrej kondycji pomimo iz zjechalo z tasm montazowych kilkanascie lat temu. Podrozoje nim moja zona ktora wykreca nieprawdopodobe male spalanie w cyklu miejskim tj. ponizej 10litrow LPG na 100km. Gdy ja jade ta sama trase wychodzi ok 12-13 l/100km. Jadac trase bez pospiechu np. prawym pasem autostrady potrafi zejsc ponizej 9 litrow ale ja sie w tedy mecze i zazwyczaj latam lewym i...
~jasminka1981@tlen.pl
MPV 2.4 i 16V Turbo 220KM 162kW
A tu pozytywne zaskoczenie. W trasie 10 - 11 litrów lpg przy prędkościach 80 - 110. Ok. 13l przy 140. W mieście podobnie jak w trasie przy 100 km/h. Auto z racji sporej nadwyżki mocy jak na swoje gabaryty i masę może jeździć jak zwykłe autko np. na 4ce 60 - 80 km/h wtedy ma jakieś 2200 obrotów i pali bardzo niewiele, a redukcji do 3ki i przekroczeniu 3000 - 3500 do 6000 - 6500 jest jaaaazda za i tak niewielką cenę. Z tego co słyszałem...
~Pitek
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Co do kosztów to każdy ma swoje zdanie ale raczej całokształt wypada pozytywnie części na ogół tanie na poziomie opla gorzej ceną za wymianę miejsca mało a przeważnie naprawa czasochłonna więc cena nie jest niska, zawieszenie na zwykłych tulejach nie na drogim i sypiącym się aluminium. Spalanie jak damnie to trochę za wysokie przynajmniej jak na osiągi w trasie szybkiej 11 z drobnym haczykiem w mieście 14/15 średnio 12 do 13.3
~fabik@oeiizk.waw.pl
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
8l/100km w mieście, tyle samo w trasie z 5 osobami pełnym bagażnikiem i średnią 160k/h. Tylko raz miałem okazję w trasie jechać "normalnie" i wtedy spalił jakieś 6l/100 km (ale to obciach jak jedzie się 110km/h i ktoś cię wyprzedza) Zresztą przy 2tyś obr/min jest już 100km/h więc to autko musi mało palić. W teorii to jadąc 100km/h można bez tankowania przejechać 1000km (ale kto by to miał cierpliwość sprawdzać?) (ocena 5)
~jacek wielkopolska
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
nie ma sie co oszukiwac to nie jest opel czy fiat wizyta w warsztacie na dzien dobry jest od razu 100 procent drozsza ale jest internet a tam czesci tansze kilka razy skorzystalem.zuzycie paliwa jak na ten silnik w normie spokojna jazda to 8,9 litrow na autostradzie przy 160 widzialem golym okiem jak wskazowka opada ale cos za cos chcesz byc szybciej wiecej plac
~Tomasz
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Powiedziałbym, że koszty utrzymania nie są niskie, ale nie jest to też egzotyk pokroju Maserati czy naprawdę sportowego auta. Dużo części jest i są tanie. Niestety, wiele elementów blacharskich, jak i części do silników 2.0 z wczesnej produkcji oraz 1.6 jest bardzo trudno dostępnych. Podobnie z niektórymi częściami do skrzyń ręcznych.
~Wookash92
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Im starszy tym gorzej. Roczne koszty napraw 4-5 tyś są tutaj normą. Co najmniej raz na pół roku trzeba robić remont jakiegoś elementu. Jak już wydamy kupę kasy i wydaje nam się, że pojeździmy tym autem przez parę kolejnych lat, to za dwa tygodnie wyskakuje kolejna awaria, mniejsza lub większa, ale na pewno taka której się nie spodziewaliśmy.
~włascicielka
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Samochod zdecydowanie za duzo pali ok 13-14 lit w miescie jak na 2 litrowego dlatego to byl moj glowny powod sprzedazy!!Samochod ciezki ale za klase trzeba płacić!!Serwis bardzo drogi!!!!!!!Trabik uszkodzil sie =naprawa 1600zł po 2 tyg czekania na czesci!Rowniez wymiana wahaczy itp Nie mam przekonania do instalacji gazowej wiec nie montowałam.
~Waldi. matyjek@wroclaw.dialog.net.pl
MPV 2.2 CRD 121KM 89kW
Biorąc pod uwagę ciężar auta i jego sylwetkę to zużycie paliwa jest bardzo niskie. Ceny części zamiennych są po prostu śmieszne ale to oczywiście zależy od możliwości finansowych właściciela i jego punktu widzenia. Natomiast ceny usług warsztatowych zależą od miejsca naprawy, widzimisię mechanika i być może od pogody.

Chrysler PT Cruiser – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~anonim
MPV 2.0 i 16V 141KM 104kW
Spali tyle ile wlejesz :) nie będę mówił/pisał ze pali mało bo tak nie jest :P ale jak ktoś chce auto z małym spalaniem to nie patrzy na \"Chrysler\" gdziekolwiek :) Jak się przyciśnie to koniom chce się pić jasna sprawa ;P dla mnie i tak nie jest źle