Lista ocen Chrysler Town & Country IV (37) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Bardzo dobre tłumienie nierówności, różnych drgań i rewelacyjny komfort ale na dobrych drogach. Spokojna jazda autostradą z prędkością ok 140km/h to relaks i brak zmęczenia po prejechaniu 1000km. Auto płynie po drodze. Ale na dziurawych drogach a takich w Polsce sporo jest już gorzej – krótkie nierówności i dziury są mocno odczuwalne nadwozie wpada w kołysanie. Również hamulce to nie mnistrzosto świata - wymaga to przyzywczajenia i...
~Bartek
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
o tu jest kiepsko, do przodu jedzie, o to żeby zakręcić trzeba prosić specjalnym pismem, w zakrętach wychyla się tak, że nie kierowca nie czuje się komfortowo, układ kierowniczy bardzo mało dokładny, zawieszenie raczej miękkie niż twarde, usterkowość - masakra, w ciągu 4 lat wymiany: amortyzatorów (przód i tył), poduszek amortyzatorów (2 razy), regeneracja układu kierowniczego, tuleje wahaczy i standardowe elementy zawieszenia do wymiany co 6...
~Crash
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Dobry. Z tyłu klasycznie po amerykańsku - resory piórowe. Uwaga! Wiele T&C ma nieoryginalne amortyzatory. Mój powinien mieć samopoziomujące (brak regulacji pochylenia świateł mijania) ale okazało się, ze poprzedni właściciel zaoszczędził przy wymianie i założył zwykłe. Wskutek czego tył siadał przy pełnym załadunku a światła bardziej raziły kierowców z naprzeciwka. Nowe NIVOMATY to koszt ok 2000zł/sztuka (INTERCARS)
~sajeks@o2.pl
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Auto płynie. 2 tony auta + obciążenie wymaga opon do dostawczaka.Na zimke mam snow viva 215 a latko goodyear cargo marathon 225 na felach 16 cali.Zalecane ciśnienie przez producenta w ogumieniu to 2.5 atmosfery.Ja osobiście preferuje 2,4 a nawet 2.3 wtedy auto lepiej wychodzi z kolein i podobnego badziewia.
~Zbyszek SZ
Van 3.3 i V6 180KM 132kW
Konstrukcja wyjęta z wozu drabiniastego, ale świetnie zestrojona i komfortowa (z pewnością nie jest to auto sportowe). Mało podatna na uszkodzenia oraz prosta w naprawach. Auto prowadzi się pewnie w każdych warunkach. Na minus oceniam dość sporą podatność na boczne podmuchy wiatru.
~misio31pl
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
producent nie przewidział podróżowania tym samochodem po polskich drogach, większe nierówności powodują spore przechyły auta i kołysanie, natomiast podróżowanie po równej nawierzchni ewentualnie rzadko połatanej uzmysłowiło mi dopiero co to jest amerykański kanapowiec. Auto płynie.
~Piotr
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Bezkompromisowo komfortowy. Nie lubi zakrętów i wychyla się na nich przy większych prędkościach, ale to auto do długich tras. Rewelacyjnie tłumi każde nierówności, również poprzeczne, nie dając o nich znać. Duże koła bez problemu wjadą na każdy krawężnik.
~amoretti
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Auto amerykańskie i nie liczyłem że będzie to as zakrętów, męczy trasa na krętych podmiejskich drogach, a takich koło mnie nie brakuje. Ale jeżeli jedziemy jak autobusem wycieczkowym bo tak do tego podchodzę to da się żyć.
~Mariusz
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Trochę buja przy gwałtowniejszych manewrach, hamulce bdb - 4 tarcze , asystent, ESP, zawieszenie extra - nierówności praktycznie nie słychać i nie czuć, ABS nie tłucze w stopę tylko delikatnie masuje.
Dziennik kosztów dla Chrysler Town & Country IV
21,7
~Pechowiec
Van 3.3 i V6 180KM 132kW
Jak na swoje gabaryty auto prowadzi się dość pewnie. Nie ma większych problemów oprócz tego, że należy co 10k km ustawić zbieżność, bo się na naszych drogach rozjeżdża..