Lista ocen Chrysler Town & Country IV 3.8 i V6 215KM 158kW 2001-2007 (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
tak taniego auta w utrzymaniu jeszcze nie miałem. 12-17l LPG na 100 km (w zalezności od stylu jazdy) to nie kosmos. Rozrząd na łańcuchu - nie wymaga ingerencji właściciela. Koszt olejów i filtrów to 150-200 PLN co 10 tys km. Dostęp do silnika tak prosty, ze spokojnie można samemu podjąć się wymiany. Rozmiar opon jak w najpopularniejszym segmencie dostawczaków (215/65/R16), duży wybór spokojnie można znaleźć dobre, markowe opony w przyzwoitych...
~Crash
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Jest ok. Prawdę mówiąc spodziewałem się wyższych kosztów. Ceny części zamiennych na normalnym poziomie. W Polsce jest duży rynek części zamiennych. Większy problem z cenami i dostępnością miałem posiadając VOLVO. Można znacząco zmniejszyć koszty paliwa, kiedy nauczymy się jeździć automatem. Mi udało się utrzymywać spalanie na poziomie 12 litrów w cyklu 70/30 (trasa miasto). W trasie palił mi nawet 9 litrów.
~misio31pl
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
benzyna trasa 10-11 l, miasto 15, LPG trasa 15 miasto 20, części tanie, sprowadzane indywidualnie ze Stanów nawet z wysyłką są tańsze o 50% niż w Polsce, eksploatacja daje jednak po kieszeni, częste wymiany klocków, tarcz, elementów zawieszenia no i olej (zgodnie z instrukcją producenta) co 3000 mil (paranoja), poza tym normalne zużycie oleju to litr na 2-3 tyś km, ale za to jak fajnie jeździ!
~primjack@wp.pl
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
biorąc pod uwage ze nasz rodzimy polonez palił tez ok 12-13 ltr to spalanie jest na przyzwoitym poziomie . załozony gaz koszt 4,2 tys ale nie ma zadnej róznicy spalanie 12-15 ltr to chyba jest oki zadnego problemu przy przełaczaniu z lpg na pb wszystkjo automatycznie , koszty eksploatacyjnie części niskie wymiana oleju 160 pln w porównaniu z reno vel satis prawie 1 tys to spora róznica
~Chryslerowiec
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Nie jest źle jak na motor o poj. 3800, na długiej trasie przy prędkości około 120 km/h osiągnąłem średnie spalanie 8,2 L !!! W mieście jak to w mieście około 13-15. Cześci niektóre tańsze u nas niż w stanach, ale trzeba sprawdzać. Np. przeguby z półosiami u nas około 3500 zł !!!, w stanach kupiłem za 200 $ !!!. Patrzcie dobrze na ceny. Serwis w Polsce drogi.
~amoretti
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Myślałem że będzie gorzej ale jestem pozytywnie zaskoczony. Przed zakupem sprawdzałem ceny części, spalanie i faktycznie, części łatwo dostępne, ceny przystępne. Spalanie LPG na poziomie 14-15 litrów STAG 300 4gen. Ale pewnie da się lepiej. Spalanie paliwa było w momencie zakupu wg na poziomie 17,5 litra, po wymianie EGR spadło do 13,5 litra
~kbmazur@tlen.pl
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
IMPORT Z USA OK !!! CZĘŚCI DOSTEPNE I TANIE JAK COŚ JEST DROGIE POCZEKAJ KUP W USA PRZECIĘTNIE O 50 - 60 % TANIEJ (przesyłka lotnicza około 10 dni koszt 150 pln w zależności od masy morska 20 -30 znacznie taniej) MINUS ZA WYSOKIE KOSZTY PRZESTROJENIA AUDIO - PROBLEMY I DROGA NAPRAWA (wymiana) zmieniarek CD - DVD
~Janusz
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
spalanie mimo że wydaje sie duże - to w przeliczeniu na PLN pali tyle co średniej klasy diesel :) rekord na niemieckim gazie przy jezdzie nocnej między średnio 100- 130 km/h to 12,6 l ! (trasa ok 3000 km). Natomiast jezda po Wrocławiu, w korkach to nawet 20 l/100km
~Mateusz
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Jak na taki duży samochód , tak wielki silnik to spalanie jest niskie. 18 l gazu w mieście 12 l gazu na trasie to wartości porównywalne z 9 l benzyny w mieście a takie wyniki notują silniki do 2l a nie prawie 4 L sinik. za 28 zł 100 km w mieście to rewelacja.
Dziennik kosztów dla Chrysler Town & Country IV 3.8 i V6 215KM 158kW
21,7
~Grzegorz
Van 3.8 i V6 215KM 158kW
Spalanie - uzależnione jest oczywiście od techniki jazdy. U mnie na benzynie wynosi: trasa 8,9-12, miasto 13,5-16. Z zasłysanych opinni motor V6 3.8 jest bardziej ekonomiczny do 3.3. Póki co nie nastawiam się na przeróbkę na gaz- auto wtedy staje się awaryjne.