Lista ocen Chrysler Voyager III Grand Voyager (53) - Silnik

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~waldemarjagusz@wp.pl
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
osobiście to mój pierwszy grand voyager, ojciec jeździ rocznik \'95 na tym motorze i ma klepnięte 600 tyś bez najmniejszego wkładu, tylko olej itp. Trochę głośny przy wyższych obrotach, ale to nie wyścigówka. jeżdżę do 100, bo mi żona za uszami kwęczy :), poza tym 4 dzieci wożę, więc spokojnie i ostrożnie. Słyszałem od mechanika, że trzeba na dobry i zadbany egzemplarz trafić, bo inaczej to studnia bez dna, ja szukałem prawie pół roku....
~Jorgensen
Grand Voyager 3.8 V6 4x4 178KM 131kW
Dobrze wyciszony w normalnej miejskiej jeździe bardzo cichy, przyspieszenie i elastyczność zależy od tego w jaki sp[osób traktuje się pedałprzyspieszacza. genrealnie pracuje w stylu amerykańskim to znaczy nie wiadomo kiedy do 50km/h przyspiesza cicho i bezproblemowo, natomiast w trasie do ok 120km/h pracuje bez wysiłku powyżej tej przędkości jest już słyszalny ale przy tych prędkościach niewiele samochodów jest cichych we wnętrzu i przede...
~seb
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
Lańcuch rozrządu. Kupiłem auto z drugiej ręki z wymienionym łańcuchem na podwójny z Ostrowa Wielkopolskiego. Taka sama kaszana jak i oryginał (wymiana napinacz co 10 000). Rozsypał się, całe szczęście praktycznie na postoju. Naprawa koszmar, brak jakich kolwiek znaków na kołach zębatych, albo serwis, albo zaprzyjaźniony mechanik z anielską cierpliwością. Rozruch silnika na mrozie to KOSZMAR, odgłosy z pod maski powodują stan przedzawałowy....
~sebo_ns@poczta.onet.pl
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
115 koni z blisko 2 tonami gabarytu rozpędza się do blisko 200 km/h to niewątpliwie robi wrażenie. Brat jeździ transitem i śmieje się że chrysler jest głośniejszy od transita to jego jedyna wada, no może jeszcze to że przy wymianie oleju 6 litrów przeraża :). samochód z tym motorem idealny do ciągniecia lawet i innych ciężkich dupereli.
~ripvan
Grand Voyager 3.3 V6 158KM 116kW
Bardzo cicha praca silnika idealnie wchodzi na wysokie obroty .Pierwszy raz zdecydowałem się na tak dużą pojemność silnika(dużą moim zdaniem)Przejechałem 5tyś km i zawsze w każdej sytuacji miałem zapas gazu pod butem. Na drodze szybkiego ruchu przy prędkości 120- 140 2tyś obrotów bajka .
~kak
Grand Voyager 3.8 V6 4x4 178KM 131kW
Wielki, nie "przeżyłowany" = wystarczająca moc + prostota + wytrzymałość. Zamiast 200 kg elektroniki podpiętej do silnika woleli zrobić ciężką, wygodną jak w domu kanapę :D z resztą watro wspomnieć że te jednostki napędowe zostały dopie
~Mosqito31
Grand Voyager 3.3 V6 158KM 116kW
Ogólnie te jednostki napędowe sa nie wysilone bo maja tylko 158 kucyków pod maską jak na taką pojemnośc.Sprawia to że silnik wytrzyma bardzo dużo pod warunkiem ze dbasz o nie go .Ja chciałem zaoszczędzic i mam nauczkę która mnie sporo kosztowała.
~daro
Grand Voyager 3.3 V6 158KM 116kW
kultura pracy,miły dla ucha dżwięk V6,dobre odejście jak na vana,silnik mimo 280tyś oleju nie spala,pomędzy wymianami dolewka około1l,suchy niezawodny,równa praca na wolnych obrotach co na gazie to różnie bywa,obroty silnika to rewelka 100km-1200obrotów
~zymir
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
Silnik ogólnie jest ok. Przez 7 lat nic większego w nim ni robiłem. Najdroższą rzeczą była wymiana sprzęgła (ok. 1100 zł), jak się potem okazał niekonieczną. Wymieniałem też maglownicę. Co roku wymieniam świece żarowe.
Dziennik kosztów dla Chrysler Voyager III Grand Voyager
7,4
17,5
~Borys
Grand Voyager 3.8 V6 4x4 178KM 131kW
Silnik ma wystarczającą dynamikę jak dla auta o wadze 2 ton. 178 koni robi swoje, nie jest to demon, ale jest bardzo wygodnie. Do wyprzedzania tira potrzeba troche miejsca, ale mysle, ze np. Clio 1.6 potrzebuje więcej.
Chrysler Voyager III Grand Voyager