Lista ocen Citroen AX (160) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 227 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ramor
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Awaryjność auta oceniam jako dobra.samochód miał 12 lat,jak go kupiłem,więc pierwszej młodości nie jest.Po zakupie wymieniłem praktycznie wszystkie części eksploatacyjne:zawieszenie tył,hamulce przód i tył(szczęki,tarcze i zaciski),wszystkie płyny i filtry oraz środkowy wydech.samochód sprawuje się ok.Nieco gorzej miała się sprawa z silnikiem,bo po przejechaniu od chwili zakupu jakichś 9tys.km zaczął zbierać się olej na korku wlewu do...
~Siver
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Niestety poważne usterki pod koniec użytkowania zepsuły dobre początkowe wrażenie. Zaczęło się od gaśnięcia przy puszczaniu gazu, początkowo raz na tydzień, a pod koniec raz na skrzyżowanie:( Po wymianie wtrysku za 300 zł z robocizną (bo samego potencjometru przepustnicy i regulatora wolnych obrotów się nie da wymienić w AX-ach z wtryskiem Boscha) przez 2 tyg. było super, aż pewnego dnia nagle przestał odpalać -w warsztacie okazało się, że z...
~KRZYSIEK AX FIRST
Hatchback 1.4 D 50KM 37kW
kupiłem auto, które ma 13lat i jak na ten wiek stosunkowo mały przebieg 100000. W chwili obecnej przez rok zrobiłem 40tyś. Przez ten okres eksploatacji wymieniłem rorząd, łożysko w przedim kole, klocki i tarcze, linkę ręcznego hamulca i nie które elementy przedniego zawieszenia i co najważniejsze cenię w dieslu to odpowiednie śiwece żarowe postanowiłem zakupić orginale do tego modelu swiece BOSH 4szt 200zł ale wydatek się opłaca.
~plus84@poczta.onet.pl / tomek
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
przez 2 lata zmieniłem - uszczelkę pod osłoną zaworów, przegób/walił jak go kupiłem/ siwece żarowe /praktycznie nie odpalał jak go kupiłem, trzeba by zmienić włącznik ogrzewana tylnej szyby ale to zniczszyłem sam, do tego standardowe czynności olej i filtry nic się z tym autem nie dzieje - a zrobiłem nim już 60 tyś - aha cięgno do skrzyni biegów się ześlizgneło i trzeba było kupić przegób kulowy bo sie wyrobił
~olineo2@wp.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
mam go już ponad 4lata, polecam mgo tym którzy chcą ekonomicznie jeżdzić, autko pije od 3,5-5,5 czego tylko sie złapie(słonecznikowy, lub orężadka) nie mam z nim problemów, poza tylnią belką(łożyska co 60tyś. do wymiany) nikt się za nim nie oglada wiec można spokonie iść do marketu, a on i tak będzie stał na parkingu, w przeciwiństwie do(audi, vw, merca itp.) polecam
~anonimu@wp.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Po wyczerpaniu starego akumulatora i doprowadzeniu nowego akum. do stanu bezużyteczności padł alternator. Strasznie dziwna to była usterka - wszyscy rozkłądali ręce bo nie było wiadomo co jest. Aż się sfajczył alternator - a na nowym nie ma problemów. No i raz sworzeń wahacza się się wybrzdąclił i puścił koło. Ale szesnastoletni dziadek ma prawo się czasem popsuć.
~andrzej_ax1997
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Osobiście tym samochodem zrobiłem przez 3 lata około 50 tys. kilometrów. W tym czasie wymieniłem akumulator(oryginalny wytrzymał 8 lat), świece, tarcze hamulcowe z przodu i szczeki z tyłu, klocki, elastyczny przewód hamulcowy z tyłu,cylinderki hamulcowe kilka razy zarówki z przodu - o dziwo ale z tylu są jeszcze fabryczne, belka tylna była regenerowana.
~Michał
Hatchback 1.0 50KM 37kW
zagotowalem ze swojej winy silnik, wywalilo uszczelke badz pekla glowica, nie sprawdzalem, kupilem silnik z przebiegiem 64000 za 300 zl, przelozylem i jezdze dalej, cala cytryne sprowadzona mozna kupic za 1000 i czesci full. najwiekszy plus tego auta, jesli ktos zna podstawy mechaniki wszystko zrobi sam i auto jezdzi dalej
~bob71
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Przy 111 000 wymieniałem wszystkie uszczelki silnika. Później rura wydeczowa. Akumulator. Szczotki alternatora. Po wypadkach pracy blacharskie, chłodnica, cylinderki hamulcowe z tyłu, tarcze z przodu, lampy, progi bo i tak naruszył je ząb czasu. Złamał mi się fotel kierowcy. Ukradzione radio, więc i boczna szybka.
~Citoen-znienawidzisz kazda droge
Hatchback 1.4 85KM 63kW
Peknieta tarcza hamulcowa, wypadniety ze skrzynii przegub polosi, zepsuta pompa paliwa, modul zaplonowy, kable zaplonowe, trzy razy wymieniane cieknace cylinderki hamulcowe blokujace bebny tylnych ham., zatarty z powodju przegrzania silnik, gasniecie kontroplek i swiatel pojazdu, nieszczelny uklad chlodzenia