Lista ocen Citroen AX (172) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 215 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rekinojad@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Doskonale (jak na klasę auta oczywiście). Przestrzeń z przodu nie powoduje ataku klaustrofobii (mierzę 185cm). Szerokość na doskonała (nie ma sytuacji jak w CC/SC, że kierowca i pasażer trącają się uszami). Tylnej kanapy nie używam, więc nie wiem jak tam się siedzi. Raczej nie polecałbym tego auto na rodzinną limuzynę. Za to bagażnik jest spooory (270 l), tyle co 2 dekady młodszy konstrukcyjnie VW Polo. Po złożeniu kanapy, robi się niezła...
~Siver
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Przestrzeni dla kierowcy jest sporo jak na tak mały samochód, mam 184 cm i przy max odsuniętym fotelu było mi wygodnie. Pasażer z przodu ma trochę gorzej, przeszkadza mu asymetryczna środkowa część deski rozdzielczej, która zabiera więcej miejsca na nogi pasażerowi niż kierowcy. Na tylnej kanapie tragedia, tam miejsca na nogi prawie nie ma... Ale jechałem nim w 4 dorosłe osoby w trasę 200km:) Da się, choć wygodnie nikomu nie było (miałem w...
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
hmmm - starczło dla mnie miejsca do momentu gdy przybył nowy członek rodziny - nie no ogólnie jako autko rodzinne szczególnie z trzema drzwiami zdecydowanie odpada - fotelik na tylnej kanapie i umieszczanie na nim dziecka to prawdziwa mordęga - raz jechałem nim na wakacje - ja żona teśc teściowa syn i........pies w bagażniku - dla chcącego nic trudnego daliśmy jakoś radę ale nie polecam - wózek w bagazniku sie mieści ale trzeba nabyc wprawy...
~anonimu@wp.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Z przodu mnóstwo miejsca. Mam 184 cm wzrostu i nie ma problemu. Nie jest to mercedes, ale da sie wytrzymać. Jezdze co jakis czas trasy 300 - 400 km i wysiadam nie przemęczony, więc jest ok. Siedzi sie wygodnie. Z tyłu gorzej. 2 osoby - nie wiecej. Wozilem 3 osoby z tylu i strasznie narzekaly na brak przestrzeni. A silnik narzekał na brak mocy. A belka skrętna krzyczała że już nie wyrabia.
~AXL
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Ogólnie przy tej wielkości jest bardziej przestronny niż nowocześniejsze Seicento, miomo to brakuje troche miejsca na tylnej kanapie na stopy, zwłaszcza gdy z przodu podróżują wysokie osoby. Fotele za miękkie chociaż nieżle trzymają na zakrętach. Zbyt delikatne mechanizmy foteli, mam już drugiego AXa i wciaż walczę z blokadami oparć 3D
~leon317@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
ja mam 174 i moje ustawienie fotela zostawia jeszcze miejsce dla pasażera z tyłu. Po odsunięciu fotela pasażer może sie nawet położyć i spać wygodnie. jednak jazda na tylnym nie należy do przyjemności. bagażnik ok. po złożeniu oparcia i wyciągnięciu półeczki mieści się nawet łózko pietrowe zrób to sam, czy np lodówka. :)
~bob71
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Na moje potrzeby. Wszyscy wchodzą i wszystko wchodzi nawet 29 cali Panasonika w pudełku po kilku zabiegach. Maxi wiozłem 300 litrów farb 15 wiader ośrednicy około 30 cm i wysokości 45 cm, jakieś 450 kg, innym razem drzwi 90, a jeszcze innym pustaki do bólu. 4 osoby wygodnie i bez problemowo. 5 trochę ciasno.
~panczo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Daje 3 bo jest ciasno ale to przecież małe auto. Mam 184cm wzrostu i muszę mieć siedzenie odsunięte do końca. Gdy ktoś wsiada za mną przysuwam się do kierownicy i moja wygodna podróż właśnie zakończyła się. Jest mocno średnio. To co mnie dodatkowo irytuje to krótkie siedzisko na tylniej kanapie.
~ktośś
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Tu sie troche moge przyczepić jak chce przewieść pięć osób o wzroście 180 cm to robi się ciasno ale to jednak samochód dla max. 3 osób. Ja przez te 11 lat to 4 lata przewożę 4 os. z pełnym bagażem i śmiało moge się wyprostować, ale przy pięciu osobach jest trochę ciasno.
~ilcar
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jak na tak małe autko jest bardzo dobrze, szczególnie z przodu. Można zupełnie wygodnie podróżować nawet w 4 osoby, ew. w 5. W dodatku, bagażnik jak na ta klasę auta jest bardzo duży a po złożeniu siedzeń mamy małą ciężarówkę.