Lista ocen Citroen AX (178) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 209 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
układ jezdny - zacznę od zawieszenia - nie twarde, nie miękkie - no po prostu francuskie - podobno z czasem moga wystąpic kłopoty z tylna belką - nie wiem bo takich na razie nie mam - układ kierowniczy - oczywiście brak wspomagania ale za to bardzo bezpośredni - małe auto w którym bez wspomagania można dac radę - zakręty - zima bardzo fajnie chodzi bokiem - naprawde autko świetnie słucha tego co każesz mu robić - fajna frajda - wystarczy jeden...
~wisla.pawel@interia.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Największy plus samochodu. Zdecydowanie. Może zaskoczę wiele osób, ale piszę 1 lutego i pierwsze o czym muszę wspomnieć to jak dobrze ten samochód sprawuje się w ZASPACH. Właśnie tak - w śniegu. Jest stosunkowo wysoki, bardzo lekki, napęd na przód i radzi sobie bardzo ładnie. Jeszcze jak ma się opony zimowe, to jak się wjedzie w zaspę/głęboki śnieg to się z niej wyjedzie. Sprawdzane... również ostre zaśnieżone górki. Oprócz tego świetny...
~dolarhyde
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
kosztowne francuskie zawieszenie zupełnie nie na nasze chęchy, wymieniłem dosłownie WSZYSTKO z przodu i z tyłu łącznie z belką (żadnych używek).po 40 tys km i 2 latach zaczęła mi juz pukać prawa półoś, którą wymieniłem na początku. przód sztywny jak u komarka, tył lata. Przez 2 lata jazdy po naszych drogach zawsze coś pukało a ja wymieniałem i wymieniałem. drogi sport. aha. stanowczo nie polecam podnosić tylnego zawieszenia o 2 lub więcej...
~anonimu@wp.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Wady Axa: przeguby - cokolwiek by z nimi nie robić - i tak będą stukać po pewnym czasie. Chyba że jeździsz oszczędnie i nie szalejesz - wtedy masz wydłużony okres między regenracją a stukaniem przegubów. Druga wada - tradycyjna w AX - belka tylnia. Opony pochylone górą ku sobie - częsta przypadłość. Samochód ogólnie słabo się trzyma drogi. Jechałem kiedyś w silnym deszczu to mnie tak nosiło po jezdni że musiałem poczekać aż przestanie padać.
~bob71
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jak dojedzie do 200 000 zmieniam amortyzatory bo prawie ich już niemam. W 1997 już raz były zmieniane. łożysko na tylnej belce cicho popiskuje przy ostrych zakrętach. też do wymiany jak i bloczki wachaczy i przedni prawy przegub. Ale na drodze mimo tylu usterek i 2 kolizji (przód w Lublinie i tył w Poznaniu) jest OK. Nie myszkuje, trzyma linie po puszczeniu kierownicy.
~Gienek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Zawieszenie bardzo komfortowe jak na taki mały samochodzik. Bardzo dobrze tłumi nierówności na drodze. Może trochę zbyt miękkie przy komplecie pasażerów. Należy zwrócić uwagę na łożyska tylnej belki, gdyż zużywają się dość szybko na polskich drogach i trzeba w czas je wymienić, bo w przeciwnym razie konieczna będzie regeneracja belki.
~kuligosiarz
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Przy zadbanym samochodzie możemy liczyć na wierne zachowanie układu kierowniczego i zawieszenia. Należy pamiętać o braku wspomagania i ABSu w większości modeli, jednak na warunki miejskie samochód prowadzi się bardzo \"celnie\". Miękkie, wysokie zawieszenie wymusza zwalnianie za zakrętach, jednak zapewnia dłuższą żywotność na cudownych polskich drogach.
~Wojtas_Z@poczta.fm
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Pomimo "wypadkowej przeszłości" autem da się jeździć nawet przy ´dużych prędkościach´. Twarde zawieszenie. Minus - musiałem wymienić prawie wszystko, po poprzednim właścicielu z układu jezdnego zostało chyba tylko śrubki. Kolejny minus - tył mocno "siada" po załadowaniu bagażnika i 2 osób na tylna kanapę.
~rekinojad@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Francusko miękkie, baaardzo komfortowe (jak na tę klasę auta!). Jednocześnie całkiem sprawne w zakrętach (niestety za komfort płaci się mocnym wychylaniem). Bardzo przyzwoita precyzja układu kierowniczego. Wadą jest bardzo głośna praca zawieszenia, ale nie ma co oczekiwać cudów w tego typu aucie.
~ramor
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Sprawuje się bardzo dobrze.Po zakupie wymieniłem tylne amortyzatory.To jednak naturalne,że wymienia się części zużywające się podczas codziennego użytkowania.Bardzo dobrze trzyma się drogi.Jedzie,jakby był do niej przyspawany.Nie obawiam się szybko(ale z rozsądna predkoscia)pokonywać zakręty.