Lista ocen Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 (39) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Super samochód, dla młodej osoby o niezbyt wypasionej kieszeni :) Mam wersje z 4-biegowa skrzynia i powiem ze 5-biegowa bylaby w sam raz, szczegolnie w trasie. Żadnych problemów z eksploatacją, spalanie w trasie w granicach 5,5l/100 km. W mieście w granicach 6,5l/100 km. Bardzo wygodne jak na swoje gabaryty, dobrze utrzymany egzemplarz będzie służył długie lata. Niemal zerowa podatność na rdze (przynajmniej u mnie, a nie oszczędzam go zimą)....
~UŻYWNIK LUBIN
Hatchback 1.0 45KM 33kW
WŁAŚCIWIE UŻYTKOWANY ODWDZIĘCZY SIĘ BEZAWARYJNOŚCIĄ.TRAKTOWANY PO FRANCUSKU NIEWIELKIM SPALANIEM OK.6,5 L/100 W MIEŚCIE PRZY ZAPRZĘGU 50 KM W 1,0 LITRA SILNIKU.BZDURĄ TOTALNĄ JEST NIEROZBIERALNA PÓŁOŚ NAPĘDOWA.TRZEBA NIELADA ZABIEGÓW Z WYMIANA OSŁON PRZEGUBU.SILNIK PROSTY W OBSŁUDZE .PRZY NIEWIELKIEJ WIEDZY ŁATWY DO ROZSZYFROWANIA.1000-CZKA NA TYLE ELASTYCZNA ŻE NIE ZAWSTYDZA PRZY STARCIE Z POLONEZEM CZY GOLFEM GENERACJI 1,3/1,4.PRACA SILNIKA...
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
silniczek pracuje równo, żadnych stuków, zimą zapala bardzo dobrze - kiedy inni męczyli się ja odpalałm i jechałem...;) może to zaleta niskiego przebiegu - 140000, oleju nie bierze choć troche z niego kapie - na autostradzie nawet sobie radzi - ja co pradwa przy lekkiej górce jechałem 170km/h!!! normalna v-max to jakieś 150 - i tak nieźle jak na tysiąca pojemności
~ramor
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jak na pojemność niecałego litra i mocy 45 KM,to muszę przyznać,że jestem mile zaskoczony.W ruchu miejslim bez zarzutu.Szybko sie zbiera.Na trasie juz nie jest tak fajnie.Jednak mimo małej mocy można spokojnie smigać 100-110 km/h.silnik nie jest halasliwy do prędkości ok.120 km/h.przy wyprzedzaniu na trasie trzeba się zastanowić:-)
~wisla.pawel@interia.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Mam silnik 1.1 o mocy 45 KM (takiego nie było w formularzu - nie było silnika 1.0 o takiej mocy w 87 r.) i bardzo ładnie, elastycznie pracuje, choć woli raczej wyższe obroty. Tyle, że to jest już kwestia symbiozy silnika ze skrzynią... A co bardzo ważne, pomimo 22 lat bez remontu bierze śladowe ilości oleju.
~ilcar
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jak na tak mały sinik jest po prostu super. Bardzo żwawy i prawie nie wrażliwy na obciążenie auta. Na trasie można zasuwać non stop 120, nawet 130 km/h. Maksymalnie osiąga 143 km/h, dokładnie tyle ile wg. instrukcji, autko nawet przy tej prędkości zachowuje się stabilnie. Silnik to wielka zaleta tego autka.
~kostek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
silnik bez wiekszych napraw jedyne co bylo robione to uszczelka pod glowicą gdy mial przejechane 150000, w tej chwili ma przelatane prawie 270000 i nalezalo by zrobic remoncik, na to co on przeszedl podczas moich mlodzieczych lat nalezy mu sie pelen szacuneczek
~Gienek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Do silnika nie mam zastrzeżeń. Prosty w obsłudze, ekonomiczny, idealny do miasta, a i w trasie sobie radzi dobrze. Zapala bez problemu przy bardzo niskich temperaturach. Jedynym minusem są wycieki oleju z silnika w autach o dużym przebiegu.
~galandt@poczta.fm
Hatchback 1.0 45KM 33kW
taki sam silnik jest montowany w peugeotach 106 zarówno I i II generacji. Nawet jak na takie auto jest dość dynamiczny. Maksymalna prędkość jaką udało mi się osiągnąć to 173km/h. Mankamentem tego silnika jest uszczelka pod głowicą, która szybko pada.
~czubax
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Posiadam AXa z najmniejszym dostepnym slnikiem 1.0. Jak do miasta super - na trase jednak zdecydowanie za slaby. Wszyscy byli zdziwienie, ze w zimie nawet przy -15 pali za pierwszym razem :D