Lista ocen Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 (34) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
układ jezdny - zacznę od zawieszenia - nie twarde, nie miękkie - no po prostu francuskie - podobno z czasem moga wystąpic kłopoty z tylna belką - nie wiem bo takich na razie nie mam - układ kierowniczy - oczywiście brak wspomagania ale za to bardzo bezpośredni - małe auto w którym bez wspomagania można dac radę - zakręty - zima bardzo fajnie chodzi bokiem - naprawde autko świetnie słucha tego co każesz mu robić - fajna frajda - wystarczy jeden...
~wisla.pawel@interia.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Największy plus samochodu. Zdecydowanie. Może zaskoczę wiele osób, ale piszę 1 lutego i pierwsze o czym muszę wspomnieć to jak dobrze ten samochód sprawuje się w ZASPACH. Właśnie tak - w śniegu. Jest stosunkowo wysoki, bardzo lekki, napęd na przód i radzi sobie bardzo ładnie. Jeszcze jak ma się opony zimowe, to jak się wjedzie w zaspę/głęboki śnieg to się z niej wyjedzie. Sprawdzane... również ostre zaśnieżone górki. Oprócz tego świetny...
~Gienek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Zawieszenie bardzo komfortowe jak na taki mały samochodzik. Bardzo dobrze tłumi nierówności na drodze. Może trochę zbyt miękkie przy komplecie pasażerów. Należy zwrócić uwagę na łożyska tylnej belki, gdyż zużywają się dość szybko na polskich drogach i trzeba w czas je wymienić, bo w przeciwnym razie konieczna będzie regeneracja belki.
~Wojtas_Z@poczta.fm
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Pomimo "wypadkowej przeszłości" autem da się jeździć nawet przy ´dużych prędkościach´. Twarde zawieszenie. Minus - musiałem wymienić prawie wszystko, po poprzednim właścicielu z układu jezdnego zostało chyba tylko śrubki. Kolejny minus - tył mocno "siada" po załadowaniu bagażnika i 2 osób na tylna kanapę.
~ramor
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Sprawuje się bardzo dobrze.Po zakupie wymieniłem tylne amortyzatory.To jednak naturalne,że wymienia się części zużywające się podczas codziennego użytkowania.Bardzo dobrze trzyma się drogi.Jedzie,jakby był do niej przyspawany.Nie obawiam się szybko(ale z rozsądna predkoscia)pokonywać zakręty.
~Michel
Hatchback 1.0 45KM 33kW
b. komfortowy, tylna belka wrażliwa na nasze dziury trzeba pilnować luzów na łożyskach wachaczy i w porę wymieniać, aby nie zniszczyła się belka, jest dość droga. Hamulce niezłe ale po dłuższym postoju mogą nierówno pracować, zawieszenie trochę za miękkie
~Piotrek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Zawieszenie to praktycznie w moim nie istnieje- pewnie miał więcej przejechane niż na liczniku, samochód pływa, przy koleinach to wręcz przeskakuje z pasa na pas. Hamulce kiepskie, obydwie półosie wymienione.
~ilcar
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Zawieszenie bardzo ładnie tłumi nierówności, ale jest trochę za miękkie. Mimo tego autko całkiem dobrze jeździ na zakrętach, spokojnie wygrywa porównanie np. z Tico.
~MKr
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Szybko lecą tulejki wachaczy na "naszych" dziurawych ulicach, zawieszenie komfortowe i miekkie. Układ kierowniczy z bardzo lekko obracającą się kierownicą (bez wspomagania).
~kostek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jak na polskie drogi dobry nie wiem czemu kazdy nazeka na tylna belke ten samochodzik byl kilkadziesiat razy w powietrzu i nadal jest sprawna