Lista ocen Citroen AX 1.0 50KM 37kW 1992-1998 (36) - Całokształt

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sp
Hatchback 1.0 50KM 37kW
rewelacyjne autko - kupilem jak mialo 85 tys. km - zrobilem w ciagu 20 miesiecy 60 tys i lalem tylko benzyne oraz wymienialem olej i filtry, nic sie nie dzialo, robilem dziennie setki kilometrow, to co zadziwialo ludzi wsiadajacych do srodka to to, ze jest bardzo duzo miejsca, przed wejsciem byl smiech ze sie wysoki facet nie zmiesci a potem zdziwienie, z tylu oczywiscie wtedy jest malo miejsca, auto jest brzydkie i to mnie zniechecalo do...
~andrzej_ax1997
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jeśli ktoś nie ma dużych pieniędzy i potrzebuje samochodu do przemieszczania sie z miejsa A do B bez fajerwerków Ax jest idealny. Jego największą zaletą są chyba blachy, mój stoi cały czas po chmurką a korozji zero.( w porównaniu np z oplem, fordem,fiatem uno, niektórymi nawet japończykami z tego okresu - cytryny mają zdecydowanie lepsze blachy). Ogólnie samochód oceniam pozytywnie choć mógłby mieć jak dla mnie trochę większy bagażnik (choć...
~pawelec@busko-zdroj.cjb.net
Hatchback 1.0 50KM 37kW
To auto można polubić, mała żaba, która może cicho i sprawnie poruszać się po ulicach zatłoczonego miasta, nie każąc dużo za to płacić właścicielowi i z drugiej strony agresja tkwiąca w silniku - już nie raz widziałem zdziwione miny ludzi prowadzących duże samochody, kiedy moje autko po prostu okazywało się dynamiczniejsze. 50 KM przy 690 kg samochodu i silniku, który nie boi się wysokich obrotów - można się zdziwić:-) Jednak auto raczej nie...
~rekinojad@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jestem w szoku, że tak się Francuzom to auto udało. Wcześniej nawet bym nie spojrzał na AX-a na ulicy. Szukałem taniego dupowozu do miasta, kumple doradzili Citroena. Był to bardzo dobry wybór! Taniej i wygodniej się nie da. Porównywalne cenowo Fiaty CC/SC, ewentualnie rdzewiejące Uno to totalne nieporozumienie (wiem, jeździłem tym przez kilka miesięcy).
~witiaszczyk@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
miałem inne małe auta ,ale ten jest najekonomiczniejszyi najbardziej pakowny,fajne autko;drażni natomiast hałas,który wczesniej opisałem plus trzeszczenie deski i tapicerki-spowodowane niska jakością materiałów i montażu ( uwaga- "fachowcy" z salonu montując w nowym aucie dodatkowe wyposażenie zmasakrowali tapicerke i plastiki)
~Kazelot
Hatchback 1.0 50KM 37kW
mocno, dodam, przeciętnie; na plus idzie ładna deska rozdz. małe wymiary, mała wrażliwość na podmuchy wiatru, dobre światła, zużycie paliwa, nie rdzewieje raczej, na gazie chodzi dobrze, dobrze odpala; na minus awaryjnośc, mała sztywność nadwozia (cienka blacha, oj cienka),
~Kermon
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Mam go od 3 miesięcy i przejeżdziłem narazie 7000 km więc o awaryjności nie mogę wiele powiedzieć - narazie nic mi się nie zepsuło i nie zanosi się żeby się miało zepsuć. Parę drobnych mankamentów ma (wkoncu ma 11 lat) ale zalety tego samochodu przeważają nad wadami.
~tprell@interia.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Fajne, małe, miejskie autko, które równie dobrze radzi sobie w trasie (średnio raz w miesiącu robi trasę po 700-1300 km). Samochodzik wyróżniający się na ulicy - u jednych bydzi dużą sympatię, u innych niechęć. Jako posiadacz jestem z niego bardzo zadowolony.
~kogutki@wp.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Najpoważniejszy problem to mała odporność na zamarzanie zamków i cięgien klamek . Po 5 latach eksploatacji nauczyłem się że przez zimę choćby jaki był brudny NIE myć bo się nie wsiądzie. A tak na prawdę to autko jak na tą klase to na Piątkę .
Dziennik kosztów dla Citroen AX 1.0 50KM 37kW
6,3
~wbdb
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Bardzo dobre autko i w bardzo dobrym stanie. Sprawdza się naprawdę wspaniale w codziennym użytkowaniu jak i podczas dłuższych podróży. Jest tylko jeden szczegół. Autko jest eksploatowane na drogach UK a nie na polskich drogach.