Lista ocen Citroen AX 1.0 50KM 37kW 1992-1998 (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rekinojad@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Ceny części bardzo przyzwoite, naprawy niedrogie, bo konstrukcja prosta jak budowa cepa (przednie zawieszenie np). Opłaty OC tanie jak barszcz. Trochę mnie zaskoczyło (in minus) spalanie. Przy miejskiej jeździe, zimą, ze spokojem wcina 8 litrów. Jak na 1.0, to moim zdaniem sporo. Za to w trasie, mimo że to 4b udało się zejść do niecałych 5.
~tprell@interia.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Na trasie rewelacja - poniżej 5 litrów nawet przy ciężkim bucie. Najgorzej jest przy dużym mrozie na bardzo krótkich trasach (do ok. 3 km), po mieście - potrafi spalić nawet pod 9 litrów. Jednak średnio spala ok. 5,5 - 6 litrów na 100 km.
~pawelec@busko-zdroj.cjb.net
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Miasto typu Kraków 6l/100km, trasa w zależności od temperamentu kierowcy 4,4-6l/100, km koszt przeglądów umiarkowany(nie w autoryzowanych serwisach oczywiście), tylko czasem zdarzają sie niemiłe rozczarowania jeśli chodzi o ceny części, ogólnie standard.
~Sebo
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Chyba najwieksz zaleta tego autka.Presziadelm sie z malucha i ku mojemu zaskoczeniu pali mniej od niego.Wiadomo zalezy jaka sie na noge i od temperatury ale przy mojej spokojnej jezdzie latem w trasie pali ponizej 5l
~Kazelot
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jak sobie przypomnę że tankując na drogich stacjach płaciłem ok 7 złocisza na 100km;-) teraz to jest 15-16/100. Z cenami napraw już gorzej...no i ten filtr powietrza z obudową razem, ceny nie pomnę bom czem prędzej z pamięci ją usunął
~sajko@sezam.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Zuzycie paliwa super, przeglady jak za darmo, niestety francuskie samochody oczekuja porzadnego fachowca, ktory wie, ktore sruby odkreca sie odwrotnie, a to kosztuje. Ceny czesci w normie (szczegolnie na szrotach).
~AXL
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Ceny części nie są najniższe w stosunku do wartości auta ale nadrabia to rewelacyjnie niskim spożyciem 4,5 - 4.8 l w trasie i do 6l w mieście. Koszty napraw są zalezne od warsztatu i nie raz mocno różniące się od siebie.
~Kermon
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Zużycie paliwa śmiesznie małe. średnio spalil mi narazie 5,4 litra a jeżdżę głównie po mieście. (20% trasa reszta miasto) przegląd sam zrobiłem, a napraw nie było bo się nie psuje :P
~andrzej_ax1997
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Nie polecam przegladów w ASO, najlepiej robić co można samemu lub zaufać dobremu mechanikowi. Mało pali w porównaniu np z fiatem uno, tico czy polo jest tutaj mistrzem.
~witiaszczyk@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
aptyt na paliwo-rewelacja,min4.5-max6.5l/100km; przeglądy i naprawy jeśli nie w autoryzowanym serwisie to tanio(części oryginalne lub zamienniki)