Lista ocen Citroen AX 1.0 50KM 37kW 1992-1998 (33) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rekinojad@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Nie ma co oczekiwać cudów po 1.0... Ma po prostu odpalać i jeździć. Dobrze, że autko jest tak lekkie. Brakuje mu mocy zwłaszcza na trasie. Powyżej 80 już nie przyspiesza, tylko \"nabiera prędkości\", przy czym hałas staje się nie do zniesienia. W mieście za to sprawdza się dzielnie (to auto miejskie w końcu i tak też je użytkuję). Ruszanie spod świateł to jego ulubiona dyscyplina. Krótkie przełożenia pierwszego i drugiego umożliwiają bardzo...
~AXL
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jak na tą pojemność motor wykazuje sie świetna elastycznością i dynamiką w szerokim zakresie obrotów. Oczywiście to nie jest wyczynówka, ale można sprawnie poruszać się po mieście i bez stresu wyprzedzać TiRy na trasie.
~tprell@interia.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jak na tak małą pojemność to całkiem dobrze, szczególnie przyśpieszenie - miłe zaskoczenie(to chyba zasługa niewielkiej masy samochodu). Rozpędza się powyżej 140 km/h jednak jest wtedy bardzo głośny.
~Musicofspheres
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Silniczek 954cm2 na jednopunkcie Bosch`a to najlepsze połączenie dynamiki i oszczędności. Silnik śmiga na oleju SAE 10W40 i nie spala ani grama oleju przy dość sędziwym przebiegu.
~ktośś
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Ja mam 11 lat citroena ax i nigdy mnie nie zawiódł. Na autostradzie uzyskałem przy dużym hałasie 155 km/h. Jest szybki i elastyczny oraz mało awaryjny. Polecam:)
~Preze$ik
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jest to moje 3 male auto po punto i uno z silnikiem gaźnikowym i jak narazie jest pozytywnie auto ma wmontowaną strumiennice i jak na miejskie auto do 120 jest super rzwawe :)
~bob71
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Benzyna bez zarutów, gaz lekko pływają obroty, nie ukrywam jest trochę głośny. 5 biegów zapewnia spokojną jazdę ale bez specjalnej dynamiki na 4 i 5. z miejsca rwie asfalt.
~Krzysiek
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Silnik jako silnik z całego tego auta jest chyba jeszcze najlepszy. Jakos sobie daje rade z tym leciutkim i fuszerkowym samochodem
~Kermon
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Bardzo ładnie "wkręca się" na obroty no i zużywa strasznie mało paliwa :) Z wad to słychać zawory, mam drobne wycieki oleju.
Dziennik kosztów dla Citroen AX 1.0 50KM 37kW
6,3
~parowa@x-com.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
bez zastrzezen (potrafi na suchym asfalcie pociagnac piska nawet na 2, bynajmniej moj tak potrafi