Lista ocen Citroen AX 1.0 50KM 37kW 1992-1998 (32) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rekinojad@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Podobno sprawiają problemy, u mnie nie ma praktycznie żadnych. Biegi wchodzą gładko, bez zgrzytów (no chyba że potraktujemy wajchę bardzo brutalnie). Trochę głosno chodzi (może to wina poprzedniego właściciela, który nie kontrolował poziomu oleju i wyciekła go połowa). Należy pilnować wycieków! Jedyna irytująca rzecz związana ze skrzyną, to fatalnie wchodzący wsteczny...
~Kermon
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Skrzynia 4biegowa - niektorym moze to przeszkadzac ale ja bardzo lubie dluuugie biegi. Na trojce jezdzi sie jak automatem od 30 do 135 km/h :) bardzo rzadko trzeba sięgać po lewarek. Pracuje cicho w czasie jazdy biegi wchodzą bez problemów Z wad - czasem są problemy z wrzuceniem wstecznego - ja się przyzwyczailem do tego i nauczylem się wrzucać.
~ktośś
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Skrzynia jest dobra. Zrobiłem taki mały pomiar na jedynce ciągnie ok 45 km/h, na dwójce do 80 km/h, na trójce do 120 km/h, na czwórce do 140 km/h, a na piątce do 155 km/h. Moim zdaniem skrzynia jest dobra ale i tak ie dorównuje skrzyni w fiacie uno 1.4 70 KM
~Michał
Hatchback 1.0 50KM 37kW
mam 4 biegową, początkowo byłem pełen obaw ale jest super, elastyczny a predkość max 160 km/h. jestem w szoku, biegi wchodza pewnie i na 4 mozna jechac 50, przy 90 jest tak akurat a utrzymywanie 120 tez nie stwarza mu problemow
~AXL
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Delikatna w obsludze ale ma za długie drogi prowadzenia drążka zmiany biegów, poza tym przełożenia umożliwiają sprawne poruszanie się i po mieście i na trasie, chociaz jedynka mogłaby być nieco "dłuzsza"
~Musicofspheres
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Pięciobiegowa skrzynia ma całkiem znośne przełożenia. Niestety cierpi na wycieki z uszczelnień półosi napędowych.
~totalControl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
długi drążek, no ale się człowiek jakoś przyzwyczaił... czasem trzeba powtarzać wbicie wstecznego, no ale ma swoje lata...
~Mariusz
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jak nie uzyjesz silnej męskiej reki to biegi nie wejdą, poresztą charczy jak sie wrzuca (zupełnie jak w maluchu)
~sajko@sezam.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Troche nierowna - raz wchodza idealnie, innym razem trzeba troche sily (szczegolnie, jak jest zimna). No i przydalby sie piaty bieg :)
Dziennik kosztów dla Citroen AX 1.0 50KM 37kW
6,3
~RuF
Hatchback 1.0 50KM 37kW
skrzynia 4 biegowa - w mieście ok poza przydałoby się 5, wsteczny i jedynka czasami wyskakują (poprzednim właścicielem była kobieta)