Lista ocen Citroen AX 1.1 60KM 44kW 1989-1997 (39) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~panczo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Nie kupuje się aut na F:fiata, forda i francuskich ;] jest trochę usterek drobnych ale uciążliwych. Najbardziej denerwujący jest fotel kierowcy. Odkręciła się jedna śruba i od strony kierocnicy fotel nie jest przykręcony. Aby ponownie zamocować tą jedną nieszczęsną śrubkę należy wyciągać całą podłogową wykładzinę w aucie. Odpuściłem sobie...
~Siver
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Drobnych awarii trochę było: żaróweczki deski rozdzielczej (koszt parę złotych, robota na pół dnia:/), popękane gumowe osłony przegubów (mnóstwo roboty, aby je wymienić trzeba było wykręcić półosie...), ogrzewanie tylnej szyby. To wszystko w ciągu roku!
~TVsky
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Zamek tylnej klapy raz można go zablokować raz nie, urwało mi się mocowanie drążka do podpierania maski plastikowe było i się wykruszyło. Przeniesienie zmiany biegów z źwigni na skrzynkę ma słaby punkt, który został stuningowany przy pomocy drutu :)
~franc 821
Hatchback 1.1 60KM 44kW
tutaj nie jest już tak wesoło. Kupiłem go z zepsutym zamkiem klapy tylnej ( podobno to standard) , teraz poszedł mi mechanizm regulacji siły nawiewu, ciekaw jestem co teraz mnie czeka- ale w końcu to drobiazgi - 3
~Dariusz_Kuczynski@tenbit.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Kostka przy przekaźniku od pompy była tak zabezpieczona przed wilgocią że aż odcięła zasilanie pompy paliwa, szczotki rozrusznika (musiałem znaleźć oryginalen bo polskie się cały czas wieszały nawet po oszlifowaniu,
~citrofan@o2.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
przyczyny 3-krotnego cholowania(nie chciałem naprawiać w S-cu,bo nieznam tam taniego mechanika/elektryka) to zepsuty(zalany wodą) przekażnik komputera,aprzez to rozładowanie akumulatora i kłopoty z immobiliserem.
~Lehoo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Twałość zawieszenie na średnim poziomie. Silnik dość dobrze tylko rozrusznik z drobnych napraw. Uwaga na klamki zewnetrzne w wersji 5 drzwiowej, lubią się łamać, a dostępność słaba i ceny wysokie.
~gondoljerzy, grzesiek8@yoyo.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Jak na razie jest super. Trochę zacinają się zamki i mechanizm zmiany biegów. Regularne smarowanie załatwia problem. Jednostronnie bierze hamulec ręczny.Reszta po prostu działa.
~Tomek_taxi@wp.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Jak na ten wiek to nie jest źle mam do wymiany skrzynie bo jest zużyty synchronizator i łożysko ale śmiaga już chyba z 7 raz do Holandii bez żadnych usterek.
Dziennik kosztów dla Citroen AX 1.1 60KM 44kW
5,6
~arkus
Hatchback 1.1 60KM 44kW
po 10 latkach trzymania cytrynki pod chmurką o niezawodności już nie można wspominać,wcześniej nigdy mnie nie zawiódł