Lista ocen Citroen AX 1.5 D 54KM 40kW 1994-1997 (36) - Całokształt

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vonAue
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Autko kupione ponad rok temu od pierwszego właściciela za 1700zł. Konstrukcja pamięta lata 80-te i jest to już trochę archaizm na polskich drogach. Samochód okazał się bardzo pozytywnym zaskoczeniem - kupiłem go dla niskiego spalania i spełnił swoje oczekiwania w tym zakresie(o tym poniżej). Przejechałem nim na razie ok. 10 tysięcy kilometrów bez jakichkolwiek problemów(w tym trasę 2 tysiące km do Włoch i Chorwacji) i chyba zostanie ze mną na...
~Paweł P
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Kupiłem go w 2009 r. za 3400 zł. autko urocze . Psuł się rzadko i zawsze pod domem, albo w miejscu mojej pracy, czyli dowoził na miejsce... Bardzo proste rozwiązania konstrukcyjne, czasem dziwne (tylna klapa zawieszona na szybie). Wspaniały silnik diesla, zapalał przy -27 stopniach mrozu i spalał na trasie ok. 4 litrów oleju napędowego. Jechałem nim 155 km/h i to było przeżycie. Samochód wygodny i miło go wspominam.
~Bodzio, alcar@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Wygodny, elastyczny, oszczędny, ale za delikatny na nasze drogi, cholernie drogie części, a większość warsztatów albo nie chce go naprawiać (bo nie umieją do tego podejść) albo życzą sobie za usługę kupę kasy. Przykład - ostatnio mechanik żeby wykręcić wtryskiwacze objechał całe miasto (sklepy, warsztaty, kolesiów) żeby zdobyć odpowiedni klucz, w końcu ślusarz mu zrobił. Citroen to standard sam w sobie.;-((
~dolarhyde
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
auto dla pasjonata, coraz trudniej o części, naprawy tylko u dobrych i zaufanych mechaników, na bieżąco dokonywałem napraw i zawsze po kilku dniach szwankowało coś innego. Zaznaczam, że nigdy nie jeździłem nim \"sportowo\" z piskiem przy ruszaniu i hamowaniu. żadna część AX się do tego nie nadaje. to auto do ecodrivingu i wkurzania ludzi, bo co chwilę muszą je wyprzedzać.
~olineo2@wp.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
mam go już ponad 4lata, polecam mgo tym którzy chcą ekonomicznie jeżdzić, autko pije od 3,5-5,5 czego tylko sie złapie(słonecznikowy, lub orężadka) nie mam z nim problemów, poza tylnią belką(łożyska co 60tyś. do wymiany) nikt się za nim nie oglada wiec można spokonie iść do marketu, a on i tak będzie stał na parkingu, w przeciwiństwie do(audi, vw, merca itp.) polecam
~tomaswrc
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Bardzo podobał mi się ten samochód, niestety zakończył żywot na przydrożnym drzewie. Zawsze mogłem liczyć na powrót do domu na kołach i o własnych siłach. Miał bardzo umiarkowany apetyt na paliwo i bez problemów palił nawet przy mrozach -25*C. To był mój pierwszy i jak dotąd najlepszy samochód. Kolejnym moim samochodem jest również AX, ale z braku innych opcji tylko 1.0i
~dorotka
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
lubiłam go jeszcze dwa miesiące temu, sypie się wszystko, a części są strasznie drogie, w dodatku nikt nie potrafi go naprawić, do najbliższego serwisu citroena mam ponad 60km. No i te klucze!!!!, kupiłam już komplet. Mam wrazenie, że przebieg na liczniku jest ze trzy razy mniejszy od rzeczywistego. Nie ma jak uczciwość. Kupiłam go trzy lata temu.
~Don Pedro
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Dobry, mały samochód, co najważniejsze dla mnie diesel, chyba już takich małych diesli nikt nie robi, mało pali, główna zaleta, mikrus, ale komfort jazdy szczególnie z przodu niczego sobie. Mała waga, dość duży silnik, więc przyspieszenie OK, szkoda tylko, że nie stać mnie było na bogatszą wersję, minus to brak przeciwmgielnych przednich
~Gerwazy z Tarnowa
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
To auto miało duszę, z czasem trochę bardziej rogatą niż na początku ale jednak ja miało :) Do żadnego z poźniej posiadanych aut się tak nie przywiązałem jak do niego, choć najnowszy nabytek który służy nam jako drugie auto - Suzuki Jimny ma szanse. Spore szanse...
~Renia
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Uwielbiam go - w miarę szybki, jest czym wyprzedzić, czy w razie potrzeby uciec. Pali mało. Nieduży, wszędzie się zmieści. Jak na swoje lata - całkiem zgrabhny. Wygodny, cieplutki. Kupiłam go przypadkiem i nie zamieniłabym go na inny.