Lista ocen Citroen AX 1.5 D 54KM 40kW 1994-1997 (28) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~plus84@poczta.onet.pl / tomek
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
przez 2 lata zmieniłem - uszczelkę pod osłoną zaworów, przegób/walił jak go kupiłem/ siwece żarowe /praktycznie nie odpalał jak go kupiłem, trzeba by zmienić włącznik ogrzewana tylnej szyby ale to zniczszyłem sam, do tego standardowe czynności olej i filtry nic się z tym autem nie dzieje - a zrobiłem nim już 60 tyś - aha cięgno do skrzyni biegów się ześlizgneło i trzeba było kupić przegób kulowy bo sie wyrobił
~olineo2@wp.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
mam go już ponad 4lata, polecam mgo tym którzy chcą ekonomicznie jeżdzić, autko pije od 3,5-5,5 czego tylko sie złapie(słonecznikowy, lub orężadka) nie mam z nim problemów, poza tylnią belką(łożyska co 60tyś. do wymiany) nikt się za nim nie oglada wiec można spokonie iść do marketu, a on i tak będzie stał na parkingu, w przeciwiństwie do(audi, vw, merca itp.) polecam
~kuligosiarz
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Drogie części zamienne i wysoka robocizna jaką życzą sobie mechanicy. Francuz, więc można spodziewać się skomplikowanego montażu i specyficznych kluczy. Jednocześnie bardzo wiele można zrobić samemu i wbrew pozorom nie jest to aż takie skomplikowane (wystarczy pomyśleć)
~dolarhyde
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
hamulec ręczny, hamulce tył, cęgła skrzyni biegów, ZAWIESZENIE - każdy możliwy element (amortyzatory, łożyska, czopy, wahacze, sworznie wahacza, szczególnie słynne półosie napędowe),oprócz tego korodujący wydech. To tak ci mi się pierwsze przypomniało.
~konradbielecki@op.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Bez niespodzianek Raz padła pompa wtryskowa-okazało się że przy nadkolu wpadało błoto do baku przez pęknięty wlew paliwa. Alternator - zalany paliwem z pompy padł zaraz po pompie Tylna belka kompletna 400 (całe tylne zawieszenie używane)
~Paweł P
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Rozszczelnienie pompy paliwa 2 razy. Za pierwszym razem zapłaciłem 1700 zł, a za drugim razem 500 zł. Pęknięta obudowa filtra paliwa, miała kosztować 1100 zł, więc wsadzono od Volkswagena za 250 zł, Alternator umarł.
~dorotka
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
właśnie rozleciała sie stacyjka, poza tym wymiana zawieszenia z przodu, opasek i przegubów, przecieki na wtryskach, piszczące hamulce (wymienane na wiosnę-wszystko i znowu piszczą)
~Krzysztof
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Straszne kłopoty z odpalaniem zimą, pompa paliwowa w ciągłej regulacji, skrzynia biegów ciągle "wypada", hamulec ręczny nie do naprawienia
~parapiet
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
W zasadzie nigdy mnie nie zawiódl, wymienialem rzeczy aby cos sie wiecej nie popsulo, ale spokojnie mozna bylo jeździć, poprostu stuki etc.
~Andrzejb28
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
w drodze nigdy nie stanął, najdroższe jest ustawieni zaworów, a niestety co paręnaście tysięcy km trzeba regulować.