Lista ocen Citroen Berlingo I (215) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 214 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GREGORIUSS
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Skrzynia wg. mojej opinii lekko niedopracowana (zmiana biegów z 3-ki na 2-kę w zakrętach często wchodzi z problemami- wymiana wodzika zmiany biegów pomogła, ponoć był pogięty/od samego początku były problemy),brakuje 6 biegu przy tej mocy i w trasie paliłby jeszcze mniej.Zdarzyła mi się usterka, wymiana simeringu wału korbowego od strony sprzęgła. Trafiłem na niekumatego mechanika którego skutkiem pracy było trzykrotne rozpoławianie skrzyni od...
~bossman
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Brakuje 6 biegu, jeśli na liczniku jest do 110 km\\h to spalanie w normie, silnik wchodzi na obroty w granicach 2500 i wszystko gra. Jeśli jedziemy więciej niż 110 auto zaczyna pić. Pamiętam wycieczkę do Pragi, średnia na autostradzie 140 hm/h, już więcej tak nie jechałem... 9l na 100... Czasem nie wchodzi wsteczny, trzeba jeszcze raz wysprzeglic. Aha i tutaj też usterka, padł synchronizator 3, zgrzyta jak się włącza ten bieg...
~pawel
Mikrovan 1.6 HDi 75KM 55kW
Przy przebiegu około 100.000km - padł synchronizator (wyskakiwał 3 bieg) oczywiście w ASO wszystko było OK, gdyż akurat za kilka tygodni kończyła się gwarancja. U kolegi z silnikiem 90KM puściła uszczelka od skrzyni przy 20.000km - W ASO stwierdzili że to się często tu zdarza...żenada. Jakbyśmy tego nie zauważyli w pore to szlag by trafił skrzynie biegów, a tego gwaranacja nie obejmuje.
~Arturro
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Jak to we francuskich samochodach - wodziki psują całą zabawę. Skrzynia nie jest precyzyjna. Nie oznacza to, że nie da się wcelować w odpowiedni bieg. Raczej chodzi o to, że trzeba się jej nauczyć, a dokładniej specyficznego wrzucania biegów - nie można tego zrobić szybko oraz trzeba się przyzwyczaić do pewnego oporu podczas wrzucania poszczególnych biegów.
~arabasz@o2.pl
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Skrzynia biegow charakteryzuje sie krotkimi przelozeniami co ma swoje plusy i minusy.Dobrze dobrane do przewozu ladunkow(silnik sie nie meczy i dobrze przyspiesza)natomiast na dlugie trasy zbyt krotkie(dobrze sie czuje miedzy 90-110km/h, choc potrafi pojechac i max160)Skrzynia dzialaja bez zarzutu, biegi wchodza bezproblemowo(lekko i lagodnie)
~Jacek
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Skrzynia biegów spisuje się poprawnie i jak dotąd nie wymagała nie wymagała interwencji mechanika poza zmianą oleju.Z lewej strony na biegu jałowym dochodzi z niej delikatny odgłos luzu jednak inni użytkownicy jak też znani mi mechanicy uspokajają bo występuje to w każdym znanym im i mi modelu.
~bartek
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Niezła. Po 200000 biegi dobrze wchodzą, a olej z prekładni ucieka, odkąd mam ten samochód. A te 200tys to deklarowane, trudno powiedzieć, czy nie więcej. Piąty bieg różni sie od 4tego mocą. o szybszej jeździe nie ma mowy, przynajmniej moje auto wręcz zwalnia na piątce. Po prostu bieg na obniżenie obrotów.
~Teges
Mikrovan 1.6 HDi 75KM 55kW
Przy 150.000 trzeba było ją \'przesmarować\', bo biegi wchodziły z ogromnym oporem. Ogólnie mogłoby być lepiej - słychać zmianę biegów, czasem bieg nie chce wejść. Do tego częsty problem z linką od sprzęgła (pedał nie cofa się do końca, czasem \'strzeli\').
~Piotru$
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
Troche "twarda" w porownaniu z markami np.japonskimi.W okresie zimowym jezdzac po gorach bardzo ciezko przejsc z biegu 3-go na drugi i z 2-o na pierwszy zwracajac uwage,aby nie wpasc w poslizg i ostro nie chamowac.Uzywam czesto hamowania silnikiem.
~janpol2
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
jak miałem przejechane 90 tyś to zgóbiłem skrzynie na autostradzie nie wiem jak nagły wyciek oleju zatarcie i zgrzyty niemiły dźwiek załozyli mi z 206 peugota masakra juz wolałbym orginał zauważyłem wycieki z przegubów na bierząco staram sie naprawiać