Lista ocen Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 (37) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bolek B
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
zabrakłoby miejsca -przez 4 -lata kupiłbym sobie drugiego takiego citroenka ale zdecydowanie NIGDY Więcej Francuzów!!! sonda lambda,listwa wtryskiwaczy wymiana wtrysków,wycieki oleju pękniecie spreżyn zawieszenia wymiana amortyzatorów 2-razy w rokuwymiana tulejek na drążkach wymiana łączników amortyzatorów 3,4,5 razy w roku dwukrotna wymiana tablicy z zegarami -wpadniesz w dziurę i pękają ci osie w licznikach a kiedy wymieniasz na używany to...
~WJ
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Ja zrobiłem nim ok 220000 km i naprawiałem;ok 10-ciu regulacji gazu,do wymiany 2 sondy lambda,2 wymiany przedniego zawieszenia(części po ok 250zł),remont tylnej belki(wystarczył komplet naprawczy-uważajcie na tylne koła jak tylko odchodzą od pinu:rozbierać zawieszenie,potem nie wystarczy 150zł tylko trzeba 800),
~JOHN
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Mam już 175 tyś i robiłem w nim 1. Po 1500km musiałem wymienić przednie amortyzatory wylały się. 2. Uszczelka pod głowicą (ładne koszty :-( ) 3. Sprzęgło po 142 tyś 4. Całę zawieszenie przednie do roboty przy 140 tyś. 5. Łożyska przednie 6. Drążki pomiędzy stabilizatorem a amortyzatorem wymiana po 20 tyś - cyklicznie.
~JS (43lata)
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Ten samochód można porównać do naszej starej Syrenki (choć nigdy nie miałem i znam to tylko z opowiadań)- pamiętaj kierowco : przed każdym wyjazdem za miasto sprawdź czy wszystko działa w twoim citroenie, a po powrocie to już bez złudzeń jedź do mechanika, bo na pewno coś trzeba wymienić !
~jacekkaczorowski@op.pl
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Jak na auto o przebiegu 25000 to raczej mało się działo ale zawsze coś: Hamulce problem z rozdzielaczem siły hamowania efekt brak hamowania na tylnych i brak ręcznego; Problemy z klimatyzacją a dokładnie kompresorem, potrafił się nie włączyć lub wykrzywiał ośkę.
~Leszek
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Poważniejszych usterek silnika nie było.Dwa razy wymieniłem drążki w przednim zawieszeniu(koszt z wymianą 110zł za szt.). Niestety ostatnio rozciekła się przekładnia kierownicza koszt regeneracji 800zł + robocizna(ale to melodia przyszlości trochę pojeżdże bez wspomagania i tyle)
~dominik@paluki.tygodnik.pl
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Poprzedni mój berlingo dachował; kierowca - z lekkim draśnięciem, wcześniej miał spotkanie lewą burtą w drzewo - kierowcy nic. Oceniam więc, że jest raczej bezpieczny. W Rumunii wypaliliśmy dziurę w tłumiku - w pierwszym lepszym warsztacie zaspawali.
~DarQ_
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
po 140 tys. km padło mi sprzęgło, a gdy go kupiłem i przejechane miałem około 10 tys. km padł katalizator, jeździłem kilkaktrotnie na servis do citroena w olsztynie jednak ukrywali usterkę kasując stale błędy- nie polecam dealera
~yakuzza@vp.pl
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
nic powaznego sie nie zadziało normalne rzeczy eksploatacyjne nie ma co narzekać przy naszych drogach ,ale części łatwo dostępne i tanie tylko mechanik musi sie znać bo do kowala nie ma co dawać bo nawet śruibki nie odkreci.
Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW
8,7
~Arturro
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Samochód przez 13 lat użytkowania (jako pierwszy właściciel) nie zawiódł nigdy. W największe mrozy odpalał za pierwszym razem. Po awarii panewki dojechał do domu na 3 cylindrach. :)