Lista ocen Citroen Berlingo II Combi Facelifting 2015 (11) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rysiek z Klanu
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Skrzynia biegów to jest jeden z powodów, dla których pozbyłem się tego samochodu. Głośna, wyjąca (Pan w serwisie, którego o to zagaiłem powiedział, że jest to podstawowa skrzynia taka oby była, bez żadnych gadżetów). Podczas przerzucania biegów haczyła (lub nazywając to inaczej - nie wchodziła płynnie) dwójka. W nowym aucie podczas wbijania jedynki auto drgało, coś jak przy zużytej dwu-masie, a dwu-masa sprawna, dziwne... Najgorszą porażką...
~Ppicollo
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Skrzynia mało precyzyjna, biegi czasem delikatnie haczą, kwestia wyczucia odpowiednich obrotów przy zmianie biegu na wyższy, czasem można to zrobić płynnie i bieg wchodzi "jak w masło" Skok lewarka zdecydowanie za długi, nie da się tym samochodem dynamicznie ruszać i zmieniać biegów. Dla upartego wszystko można, lecz szkoda mi męczyć w taki sposób skrzyni, nie jest to auto stworzone do sportowej i dynamicznej jazdy.
~jacek8116
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Biegi haczą ,trzeba się przyzwyczaić. 6 bieg najlepiej powyżej 100km/h dopiero wrzucać. Wydaje mi się że skrzynia 5 lepiej by tu pasowała, poprawiła by dynamikę oraz wydłużyła przełożenia 1 i 2 które są krótkie.
~Mario
Combi Facelifting 2015 1.6 VTi 120KM 88kW
Wsteczny w tym aucie to nieporozumienie często bieg nie wejdzie co objawia się zgrzytem często trzeba drugi raz wcisnąć sprzęgło żeby bieg wszedł prawidłowo.
~trelek
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Koszmarnie zmienia się biegi za długie przełożenia lewarkiem często powodują zgrzyt:/ bo nie do końca wbiliśmy bieg. Nooo i brauje 6 biegu pozatym wszystko ok.
~Mariusz D
Combi Facelifting 2015 1.6 VTi 120KM 88kW
Skrzynia chodzi trochę cieżko, szczególnie zimą przy niskich temperaturach. Przydał by się szósty bieg.
~bEZMITu
Combi Facelifting 2015 1.6 VTi 120KM 88kW
Lewarek pod ręką jest super, choć trochę brakuje precyzji wybierania. W trasie brakuje szóstki.
~Don
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Bez zadnych problemow. Do wstecznego trzeba sie przyzwyczaic (podciągniecie "grzybka" i do przodu).
~Waldemar
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Biestety czasami problem z wrzuceniem jedynki, brak szóstego biegu na autostradzie
Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo II Combi Facelifting 2015
6,3
~Don
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Jedynka dziwnie wchodzi. Moze sie wyrobi...
Citroen Berlingo II Combi Facelifting 2015