Lista ocen Citroen Berlingo II Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW 2012-2015 (4) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lewsey89
Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW
Najsłabszy element tego samochodu. Brak 6 biegu, "chaczace" biegi parzyste oraz wsteczny, który czasami wchodzi za 2 lub 3 razem. Ciężko jest wyczuć skrzynie nadal zdarza mi się szarpniecie przy zmianie biegu mimo że przejechałem juz ponad 23 000km. Na biegu jalowym halasuje lozysko slychac to jedna nie zbyt glosno i raczej na zeqnatrz samochidu. . Ma to kazde Berlingo. W serwisie odpalono mi samochod bez przebiegu i twz bylo je...
~Lewsey89
Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW
Największa wada tego samochodu. Ewidentny brak 6 biegu. W poprzednim wpisie pisałem o "chaczących" biegach parzystych, lecz po przebiegu ok 30000 km skrzynia się "ułożyła". Nadal jednak występuję problem z biegiem wstecznym, który nie zawsze wchodzi za pierwszym razem. Ten typ tak ma. Moi znajomi, którzy również użytkuję berlingo mają takie same doświadczenia.
~_greg_kwas
Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW
Przydałby się 6 bieg. Przy 130 km/h mam prawie 3 tys obrotów na minutę więc sporo. Słychać już wtedy hałas. Do 110 jeździ się komfortowo. Od 2015 roku sprzedawali wersję 6 biegową.
~Marek
Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW
Zdecydowanie brakuje szóstego biegu. Mało precyzyjne działanie dźwigni biegów.
Citroen Berlingo II Combi Facelifting