Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Van Long Facelifting

Sławek, 6 lat temu
Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2013
Citroen Berlingo II Van Long Facelifting 1.6 HDi 92KM 68kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Znakomity
Auto kupiłem na wyprzedaży rocznika w okazyjnej cenie niecałe 47 tys zł netto. Uważam że do 106tys km spisywało się znakomicie. Niestety zostało udeżone przez tira na parkingu pod hurtownią. Sprzedałem Ukraińcowi (rozbite) i cieszył się jak dziecko, mówił że unich popularne i mają dobrą opinię. Do tego przebiegu spisywało się rewelacyjnie!
Absolutnie najlepsza część auta. Moim zdanie genialny. Jest bardzo oszczędny zarówno w mieście jak i trasie. Nie brał oleju, praktycznie brak turbodziury.
Najgorsza część. Przede wszystkim brak 6! Moim zdaniem silnik spokojnie poradziłby sobie a tak raczej podróżujemy w trasie/autostradzie do 120 km/h ponieważ powyżej robi się głośno i lawinowo zaczyna wzrastać zużycie paliwa. Citroen proszę o 6 skrzynię biegów! i to szybko bo muszę kupić nowe auto
Miękko jak to w Citroenie ale moim zdaniem Ok. Do 106 tys km uszkodzeniu uległ tylko 1 łącznik stabilizatora i nic więcj.
Do przodu znakomita w bok wiadomo jak to w furgonie trzeba zawsze ustawiać się prostopadle.
Wszystko pod ręką, i jeszcze to siedzisko poasażerów extenso moim zdanie genialne rozwiązanie. Nawet podpowiadał/wyświetlał kiedy zmienić bieg na wyższy.
Działa dobrze. I grzeje i chłodzi. W aucie jest przegroda z kratką więc aby wyciszyć przedział ładunkowy i ogrzać kabinę przykręciłam karimatę od jogi(usztywniłem/przyłapałem po długości to cienkimi plastykowymi listwami elektrycznymi). Za 45 zł (tak,tak dobrze widzicie) załatwiłem hałas i nagrzanie kabiny
Dla 2 nawet dużych osób miejsca dużo ale we 3 to bardzo ciasno ale to przecież mały dostawczak
Znakomicie. Tak do lekko ponad 120 km/h cicho, niestety powyżej ewidentny brak 6 biegu. W aucie jest przegroda z kratką więc aby wyciszyć przedział ładunkowy przykręciłam karimatę od jogi (usztywniłem/przyłapałem po długości to cienkimi listwami elektrycznymi). Za 45 zł (tak,tak dobrze widzicie) załatwiłem hałas i nagrzanie kabiny
Znakomita. Tani w zakupie, tani w utrzymaniu. Spalanie minimalne w trasie na pusto prędkość 90km/h dystans 254km wyniosło 4,4l
Za około 47tys netto auto miało klimę, radio z CD, Bluetooth komputer pokładowy, elektryka szyb. To chyba wszystko co potrzeba w dostawczaku.
Do 106 tys km uszkodzeniu uległ tylko 1 łącznik stabilizatora i nic więcej (wymieniony na gwarancji przy 56 tys km) W porównaniu do konkurencyjnego Fiata Doblo którego posiadam jest rewelacyjnie
Brak!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]