Ocena kierowcy - Citroen Berlingo III Van M

Łukasz, ponad rok temu
Silnik 1.5 BlueHDi 130KM 96kW
Rok produkcji 2020
Citroen Berlingo III Van M 1.5 BlueHDi 130KM 96kW od 2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : w tej klasie chyba nie ma lepiej prezentującego sie dostawczaka
Inne : właśnie drobiazgi i napięcie związane z tym że podobno rozrząd ma mi sie rozpaść
Liczne drobne usterki - wycieki z okolicy głowicy ( naprawa na gwarancji) - stuki w układzie kierowniczym ( 3x zgłaszano wymieniono łożyska oporowe dalej stuka) - podobno w okolicy 100000 km wysiadają łancuchy rozrządu ( serwis zalecił dodatkowy wykup ubezpieczenia) - głośno w kabinie ale w sumie to Van wiec nie ma co cudów oczekiwać - cena KOSMOS mój w zakupie kosztował 76000 zł netto obecnie po dwóch latach nowy ponad 100000 zł netto - drzwi przesuwne nie zawsze chcą współpracować ( rolki sie zacinają przy wysokiej temperaturze na zewnątrz) - niestety co dziw półka nad szybą sama sie odkręciła ;/ - w pierwszym tygodniu przełączniki od sterowania szybami wpadły do wewnątrz ( tu po prostu chyba ktoś źle je wpiął) EWIDENTNIE WIDAĆ IŻ SAMOCHÓD SKŁADANY W OKRESIE COVID-owym - widać potanienie w stosunku poprzednika ( brak zaczepu na choćby na zakupy, brak gniazda 12v na pace itp) - częste problemy z systemem multimedialnym ( w przypadku gorących dni potrafi sie nie uruchomić, trzeba odłączać kleme by sie zresetował) TERAZ PLUSY - maska wykonana z aluminium ( problem korozji w stosunku do poprzednika pewnie wyeliminowany) - silnik 1,5 130 km daje rade dodatkowo skrzynia 6 gwarantuje dynamiczne przemiestrzanie sie bez obaw że mocy braknie - spalanie jazda dziatkowa spokojnie 5,7 l / 100 km ( wersja przedłużana) mi akurat pali 7,8 srednio ale delikatnie nie jeżdzę - wyswietlacz bardzo czytelny i o wysokiej roździelczości - miejsca wewnątrz naprawde dużo szoferka ok natomiast przestrzeń ładunkowa wykorzystane wszystko co sie da - rozkładana grodz pozwoli przewiść naprawde duże ładunki - ogólnie samochód prezentuje sie ładnie nie wiadomo jednak dlaczego van jest droższy od wersji osobowej.... - serwis naprawde ok samochód zakupiony w czestochowie , wrzosowa chłopaków można polubić obecnie zakupiłem renault Express Van i widać iż jest samochodem ( chyba celowo) nieco z niższej półki jednak cena vs jakość chyba wygląda lepiej
wycieki, rzekome problemy z rozrządem ale nie dotarłem jeszcze do takich przebiegów gdzie sie pojawiają
biegi lekko chaczą
stuki w układzie kierowniczym
prezentuje sie bardzo ładnie, przestrzen ładunkowa bardzo dobrze przystosowana do różnych towarów
słupki jednak przysłaniają troche widoczności
jest ok w końcu to van
zimą grzeje latem chłodzi wiecej sie spodziewać nie da
2 osoby komfortowo mogą sie przemieszczać natomias w 3 już widać że dodatkowa osoba jest na dostawkę i robi sie ciasno
oj to jest van, i jak van sie zachowuje nie powinno być tutaj tego pytania
jak na razie samochód na gwarancji także tylko paliwo resztę wykonuje serwis, ciężko udzielić rzetelnej odpowiedzi ,spalanie elastyczne w zależności od stylu jazdy mi mało nie pali ale taki po prostu mam styl jazdy jednak że wiem że może naprawdę mało spalić ( miasto mało, autostrady niestety wyższe predkości i potrafi spalić ale to oczywiste)
no niestety jest zbyt drogim Vanem
opis wykonałem wcześniej
jak na razie poza stukami w zawieszeniu , wymianą łożysk na kielichach , rozpinaniu układu kierowniczego ( rzekome naprężenia) i tak nie dało to zbyt wiele

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 BlueHDi 130KM 96kW [l/100km]

6,8