Lista ocen Citroen BX Hatchback (74) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marek.cygon@plusnet.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
trzeba dbać o ciśnienie azotu w "kulach" na odpowiednim poziomie i wtedy nie ma problemu. W typowym aucie jak amortyzator się urywa - to słychać, jak pęknie sprężyna - to slychać, jak sprężyny są wypracowane i auto szoruje d.... po ulicy to słychać. W tym zawieszeniu tegi nie ma i jak się nie wyłapie w porę drobnych usterek to wtedy mogą ulec uszkodzeniu inne droższe podzespoły zawieszenia.
~Kamilon18
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
szczerze mówiąc kupiłem go za 200zł dostałem do niego wszystkie podzespoły z takiego samego citka.miałem załozyć tylko wałek rozrządu bo gościowi pękł,ale przez wlasną głupote źle ustawiłem rozrząd i pękł mi wałek rozrządu i jeszcze głowice uszkodziłem.pojechałem na szrot kupiłem głowice z wałkiem i załorzyłem i teraz moge sie cieszyć blaskiem cytryny
~Przekonany
Hatchback 1.9 107KM 79kW
Z poważnej usterki to moge wymienić na razie wymianę kopułki z kablami, linkę pedkościomierza, sprzegło(ale po 200tyś ten typ tak ma) ,trochę upierdliwa jest praca przełaczników el szyb, nieraz nie działają. Porada, polecam Klub cytrynki tam dowiesz się wszystkiego i nie dasz się zrobić w wała u mechanika :-)
Hatchback 1.6 92KM 68kW
To nie jest tak, że to auto się psuje... Jak każdy wiekowy pojazd wymaga regularnej opieki i starannego serwisowania. Pilnujac tego nie powinno być większych niespodzianek... Zwykle dużo wcześniej przed poważna awarią pojawiają się pierwsze symptomy, no ale jak ktoś jeździ do końca....
~cit-fan
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
trzeba dbać o zawieszenie, niestety nie mam szczęścia - czasem zdarzają się wycieki LHM, ale to normalne - gumowe przewody po 12 latach parcieją, na polskich drogach dość częstemu zużyciu ulegają sailentblocki stabilizatora, przespałem wymianę łożyska w tynym wahaczu - muszę poszukać nowego:(
~emsee20@o2.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Njapowazniejsz usterka to cieknac pompa paliwa jednak nie nieumozliwialo to jazdy. Nizdazylo sie tak aby nie pojechal. Slawne zawieszenie hydro jest praktycznie bezawaryjne gdy sie o nie odpowiednio dba. Brak jakichkolwiek problemow z korozja poniewaz posiada pelny ocynk karoseri.
~emsee
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
~Tobiasz Biss
Hatchback 1.9 107KM 79kW
plus i minus to hydraulika....jak sypnie na trasie komus(nie zycze)to niezle sa klocki.....a tak pozatym to wymienia sie to co w kazdym aucie czesci smiesznie tanie do tego auta sa naprawde ja jezdze tylko cytrynami i mam 2 bx i zaden mnie nie zawiodl nigdy!!
~bx
Hatchback 1.8 TRD Turbo 90KM 66kW
Raczej poważnych usterek nie ma, gorzej jest z mechanikami. Nie chcą naprawiać starych samochodów bo wiadomo tani samochód to dużo nie mogą wziąść bo klijent będzie się pieklił więc lepiej w ogóle nie naprawiać.
~Rafal
Hatchback 1.6 94KM 69kW
Psulo sie prawie wszystko co moglo sie popsuc. Lista jest tak dluga ze nie zmiesci sie w tym polu. Naprawy: silnika, hydrauliki, zawieszenia, elektryki ... Jest to auto tylko dla fanatyka. Jak to wszystko zrobile - to na razie jezdzi.
Citroen BX Hatchback