Lista ocen Citroen BX (109) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 123 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Jest to moje drugie auto typu BX i muszę powiedzieć, że kupując to auto trzeba się dobrze na nim znać (ja się na pierwszym uczyłem). Pierwszy BX był kompletnym trupem, na którego naprawy wydałem 15 000zł w ciągu roku. Opisywany egzemplarz jest o niebo lepszym samochodem i nie ma się do czego przyczepić - po zakupie wymieniłem łożyska tylnych wahaczy, rozrząd, oleje, filtry, sfery hydropneumatyczne, ośmiornicę, kilka rurek, końcówki, łączniki,...
~maciek
Kombi 1.6 94KM 69kW
miałem problemy z gaźnikiem (albo raczej z niefochową jego naprawą i beznadziejną regulacją, ale się udało i narazie jest zadawalająco - spalanie prawie katalogowe. ) denerwujące było zapychanie się dusz jakimiś śmieciami z paliwa i unieruchamianie auta w dalekiej trasie, ale się udało i narazie jest zadawalająco - spalanie prawie katalogowe. kosztowna była też wymiana dystrybutora hamulcowego i ogólnie częsci do zawieszenia.
~marek.cygon@plusnet.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
trzeba dbać o ciśnienie azotu w "kulach" na odpowiednim poziomie i wtedy nie ma problemu. W typowym aucie jak amortyzator się urywa - to słychać, jak pęknie sprężyna - to slychać, jak sprężyny są wypracowane i auto szoruje d.... po ulicy to słychać. W tym zawieszeniu tegi nie ma i jak się nie wyłapie w porę drobnych usterek to wtedy mogą ulec uszkodzeniu inne droższe podzespoły zawieszenia.
~Kamilon18
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
szczerze mówiąc kupiłem go za 200zł dostałem do niego wszystkie podzespoły z takiego samego citka.miałem załozyć tylko wałek rozrządu bo gościowi pękł,ale przez wlasną głupote źle ustawiłem rozrząd i pękł mi wałek rozrządu i jeszcze głowice uszkodziłem.pojechałem na szrot kupiłem głowice z wałkiem i załorzyłem i teraz moge sie cieszyć blaskiem cytryny
~Tomasz TYCHY
Kombi 1.4 72KM 53kW
porownujac VW passata z tym samym rocznikiem od kolegi, usterki na tym samym poziomie, nigdy mnie nie zawiodl na wyjazdach poza miastem (wczasy itp.), do powaznych usterek to dwa razy padł przerywacz zapłonu, no i ostatnio pekł przewod powrotu LHM z zawieszenia przedniego. Ale uszkodzenia (wszystkie powazniejsze) zawsze w poblizu domu.
~Przekonany
Hatchback 1.9 107KM 79kW
Z poważnej usterki to moge wymienić na razie wymianę kopułki z kablami, linkę pedkościomierza, sprzegło(ale po 200tyś ten typ tak ma) ,trochę upierdliwa jest praca przełaczników el szyb, nieraz nie działają. Porada, polecam Klub cytrynki tam dowiesz się wszystkiego i nie dasz się zrobić w wała u mechanika :-)
Hatchback 1.6 92KM 68kW
To nie jest tak, że to auto się psuje... Jak każdy wiekowy pojazd wymaga regularnej opieki i starannego serwisowania. Pilnujac tego nie powinno być większych niespodzianek... Zwykle dużo wcześniej przed poważna awarią pojawiają się pierwsze symptomy, no ale jak ktoś jeździ do końca....
~cit-fan
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
trzeba dbać o zawieszenie, niestety nie mam szczęścia - czasem zdarzają się wycieki LHM, ale to normalne - gumowe przewody po 12 latach parcieją, na polskich drogach dość częstemu zużyciu ulegają sailentblocki stabilizatora, przespałem wymianę łożyska w tynym wahaczu - muszę poszukać nowego:(
~emsee20@o2.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Njapowazniejsz usterka to cieknac pompa paliwa jednak nie nieumozliwialo to jazdy. Nizdazylo sie tak aby nie pojechal. Slawne zawieszenie hydro jest praktycznie bezawaryjne gdy sie o nie odpowiednio dba. Brak jakichkolwiek problemow z korozja poniewaz posiada pelny ocynk karoseri.
Dziennik kosztów dla Citroen BX
~emsee