Ocena kierowcy - Citroen C-Elysee II Sedan

Silnik 1.6 VTi 115KM 85kW
Rok produkcji 2015
Citroen C-Elysee II Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik ok
stosunek jakości do ceny bardzo dobry za ałto dałem 46tys dobrze wyposażone w wersji MORE LIVE
silnik na 5+ 1.6B.(115KM) mocny, elastyczny ciągnie od samego dołu jak dobry diasel mało pali 6.4 do 6.8l/100km. jazda 70% miasto(Lublin często zakorkowany)30% trasa do 100km/h przy średniej prędkości 38km/h wyliczona przez komputer pokładowy,przy 80km/h ma 5biegu spokojnie można wyprzedzać bez redukcji
skrzynia ok. troche krótka jedynka zaraz po ruszeniu spokojnie można wrzucać dwójke przy prędkościach autostradowych brakuje szóstki ale dla mnie niema problemu co chwila to fotoradar,długie przełożenia na lewarku przy zmianie biegów ale w mazdzie 626 było tak samo więc mi to nieprzeszkadza
wspomaganie elektryczne leciutko sie manewruje na parkingu,hamulce żyleta po mocniejszym wciśnięciu można wylecieć przez szybe,tylne zawieszenie mogło by być twardsze ale da sie przeżyć,po dużych dołach pływa sie jak statkiem po wodzie ,wmiare ciche zawiesznie
widoczność bdb wysoko sie siedzi dobrze podrużowac w nocy inni nie oślepiają,dobre światła,dzięki światłom do jazdy dziennej alternator ma lżej i mniej pali
dużo miejsca dla 5 dorosłych osób, troche głośno w środku powyżej 3 tys. obrotów,słuchać świst wiatru uderzający w lusterka,słychać terz świst z tyłu słabo wyciszony bagarznik,maska nad silnikiem wcale niewyciszona ale można dokupic orginał wyciszenie na allegro koszt 200zł ja sobie dorobiłem sam za darmo wata szklana z pazłotkiem do izolacji kanałów wentylacyjnych grubosci 2cm i jest troche ciszej
ogrzewanie przecietne klima nietestowana bo auto mam 1,5tygodnia a jest już listopod
duuuużżoo miejsca dobre auto na TAXI
mogli sie francuzi lepiej postarac o wyciszenie ale w mazdzie 626 też było głośno na większych obrotach dodam że mazda miała 17 lat a teraz jest 2015r troche wiocha dla citroena
dopiero przejechałem 500km, mało pali szkoda fatygować sie z założeniem lpg
bdb