Lista ocen Citroen C1 I Hatchback 1.0 i 68KM 50kW 2005-2008 (51) - Silnik

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kaja70
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
Trzycylindrowy silnik 1,0 o mocy 68kM to, oprócz świetnego designu, najmocniejszy punkt tego auta. Ale nie ma się co dziwić, producentem jest TOYOTA. To zwycięzca europejskiego rankingu najmniejszych silników benzynowych. Nawet nie przypuszczałam, że produkują go w Polsce - w Wałbrzychu. Jednak umiemy coś wyprodukować. Szkoda tylko, że nie sami. Silnik jest bardzo elastyczny, co ma ogromne znaczenie podczas jazdy miejskiej. Na drugim biegu...
~wjw
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
Spalanie cudowne, spokojnie ponizej 4,5 w trasie, w miescie prawie niemozliwe przekroczyc 6. W zasadzie bardzo malo zalezne od stylu jazdy. 68 koni daje spokojnie rade z lekkim autem, trzymajac na wysokich obrotach mozna bardzo dynamicznie sie poruszac. Daje rade nawet po gorskich drogach typu okolice Szklarskiej. Autostrada tez mu niestraszna, mozna nawet cos tam powyprzedzac, a katalogowy vmax 140kph to bujda, jechalem 155. Nalezy sie tutaj...
~Tomasz
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
silnik dosyć zrywny ale tylko na 2 i 3 biegu to zasługa niskiej wagi auta .Duże wibracje przy wolnych obrotach.Bardzo głośny powyżej 100km/h , to bardzo męczy na dłuższej trasie.Auto typowe do miasta,na zakupy ,tylko ten mikry bagażnik nie do przyjęcia. C1 kupiłem tylko ze względu na zużycie paliwa jak sie okazuje moja stara mazda 626 2 D paliła mniej nawet po mieście.a wygoda znacznie większa.Więc tu duży minus dla C1.
~moniaz
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
Zacznę od tego, że jestem fanką słodziakowych, małych i zwinnych samochodów o lekko sportowym charakterze. W c1 wzrusza mnie jego specyficzne \"warczenie\", brzmi jakby miał delikatnie stuningowany wydech, jak dla mnie to atut. Technicznie jak narazie bez zarzutów, zapala odrazu bez rozgrzewki, mimo srogiej zimy nie zawiódł ani razu.
~gg
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
jak na 3 cylindry doskonale, wibracje tylko przy schodzeniu z obrotów nieco powuyżej 1000. Lubi wyższe obroty, ale gdy nie potrzebujemy mocy chętnie pracuje na niskich. Smieję się, że to V6 ale w fabryce zapomieli zamontować drugiej połówki. Niepokoi mnie bo czasem słyszę łańcuch rozrządu lub któryś z popychaczy
~ijon
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
Od około 50tys km trochę klekocze jak jest zimny, wcześniej tego nie było. Elastyczny to on nie jest, ale to chyba cecha wszystkich trzycylindrówek. Za to wyprzedzanie na trójce to czysta przyjemność, niejeden "szybszy" już się zdziwił
~Andrzej Lineman
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
w mieście bardzo fajny, świetnie się zbiera, spalanie w zakorkowanym mieście niecałe 7l Pb, poza miastem przy prędkości ponad 90km/h kultury pracy nie posiada, jednak na trasie przy spokojnej jeździe ok 5l Pb/100km
~Mikko31
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
Silnik typowy do miasta - na 2 biegu ładnie wkręca się na obroty ..aż do 100km/h na liczniku. Na trasie mało elastyczny - ale to jest właśnie prawdziwe autko miejskie :) Praca silnika wymaga przyzwyczajenia - w końcu to 3 cylindry!
~Malmsteen
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
Tu też mocno przeciętnie. Przy tym przebiegu auta (137 tys) czuć już luzy, słychać piski, trzeszczenia. Z solidnym wykonaniem to auto ma niewiele wspólnego, ale jakoś nie dziwi mnie to specjalnie.
Dziennik kosztów dla Citroen C1 I Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
5,9
~Coro
Hatchback 1.0 i 68KM 50kW
Dość elastyczny niestety dość głośny. Przyspieszenie do 70-80km/h ok, powyżej trochę gorzej. Mam auto od nowości i muszę przyznać że nie miałem z silnikiem żadnych problemów, ale auto ma mały przebieg.
Citroen C1 I Hatchback