Lista ocen Citroen C2 (70) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~francis francis
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
mam automata sensodrive citroena z manetkami przy kierownicy i jest genialny, wszyscy mowia ze automat wiecej pali ze jest wolny itp itd natomiast jesli ktos umie jezdzic z automatem to wie ze spalanie mozna zmniejszyc nawet o litr jak jezdze na samych łopatach czyli sam zmieniam kiedy chce to spalanie jest duzo wieksze automat zmienia na poziomie 2200 czyli akrat tyle ile jest potrzebne w miescie biorac pod uwage ze bardzo dobrze zaczyna...
~Darek
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Skrzynia lepsza niż w aucie, na którym zdawałem egzamin (Yaris II) oraz lepsza niż w Matizie :) Biegi wskakują dość dobrze, zauważalny jest długi skok lewarka (lewarek przy biegu 2, 4 i R idzie daleko do tyłu). Kilka razy zdarzyło mi się źle wrzucić bieg 3 (wypadł), ale to przez przyzwyczajenie do krótkiego skoku skrzyń w autach, jakimi miałem okazję jeździć.
~Mad
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Jak zimny ciężko wchodzi 1 i 2 bieg, ogólnie wajchowanie nie sprawia przyjemności, biegi wchodzą z oporem, ale nigdy nie zgrzyta, wsteczny też. Dodatkową zaletą jest brak koła dwumasowego, wymiana sprzęgła dość częsta w większości egzemplarzy po ok. 50-100 tyś. km (czasami po 30tyś), ale koszty wymiany są niskie.
~gumis9922@o2.pl
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Sensodrive (po liftingu w 2005r poprawiono go ), jest swietny. W mieście nic lepszego nie ma , badzo wygodny. Nie szarpnie nawet przy pedale wciśniętym w podłoge. Tryb manualny jeszcze polepsza przyspieszenie. Warto zauwazyć , ze Sensorive zmiensjza spalanie , i co za tym idzie emisję CO2.
~SilverC2
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
Przeciętna - to najlepsze określenie. Krótko ze stopniowana - fajna do miasta, tragiczna w trasie. Długi i średnio precyzyjny skok lewarka, haczy przy szybkich zmianach. Mimo wszystko jest znacznie lepszym wyborem od pół automatu w VTR, nie odbiera zadziornego charakteru auta.
~michalbgd
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Zautomatyzowana skrzynia nosiła nazwe SensoDrive, później MCP, ETG. Tak czy siak w mieście daje wytchnienie dla lewej nogi, po nauczeniu się jej zachowań i reakcji jazda jest płynna i przewidywalna.
~Conscribo
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
Skrzynia jest dosyć nieprecyzyjna i ma długi skok, za długi jak na tego typu silnik. Na początku musiałem się do niej przyzwyczaić i zdarzyło mi się kilka razy zazgrzytać przy zmianie biegów.
~SimaoniC
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
W miarę dobrze zestopniowana i elastyczna przy średnich prędkościach. Jednak w trasie trochę brakuje dłuższej piątki albo nawet szóstki. Silnik jeszcze by pojechał ale skrzynia już nie.
~Woo
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Do rewelacyjnych nie należy ale oceniam ją dobrze. Jedyny mankament to przy wciskaniu biegu wstecznego czasami są trudności, ale da się przeżyć. Nie mniej jednak ocena dobra, a nie bardzo dobra :)
~matik
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Senso drive - bardzo fajny wynalazek. Biegi wchodza szybko, cicho i sprawie. Manetki przy kierownicy pozwalaja na ewentualna korekte ustawien fabrycznych :) Generalnie fantastyczna sprawa.