Lista ocen Citroen C2 1.4 i 75KM 55kW 2003-2009 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukaszbaj@gmail.com
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Silnik w miarę elastyczny, jednakże nie jest to silnik z bolidu formuły 1. Na pracę silnika nie ma co narzekać, jednakże w kabinie kierowcy dosyć wyraźnie słychać wszystkie dźwięki z niego się wydobywające. Silnik bardzo dobrze sprawuje się na długich trasach przy jednostajnej jeździe na piątym biegu. Jazda po prostu jest przyjemna, w mieście natomiast przy niższych biegach mógłby pracować trochę ciszej. Tak czy inaczej, nie mam większych...
~Largo
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Nie ma się do czego przyczepić wiadomo jest to silnik 1.4 8-zaworów dość stara konstrukcja, ale za to sprawdzona i bezawaryjna . Ja problemów z nim nie mam, zapala bez problemowo i równo pracuje. Oleju też mi nie bierze a mam 5W30. Wiadomo demon prędkości to nie jest ale kupując takie auto każdy wie na co się decyduje.
~pq
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
obroty silnika falują na jałowym biegu, w ASO mówią że to urok tego silnika. Jak go kupiłem to po włączeniu klimatyzacji silnik po prostu gasł mi na światłach, ale udało się szybko to naprawić. Wg mnie silnik 1.4 to nie wypał. Stosunkowo dużo pali.
~redi
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Na niskich obrotach niestety, wbrew moim oczekiwaniom, nie ma odpowiednio dobrego przyspieszenia. Przy wyższych obrotach jest już za to bardzo dynamiczny, ale wtedy spala niemiłosiernie duuużo. Ogólnie w porządku, ale raczej przeznaczony do spokojnej jazdy.
~Tristyan
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Liczyłem że silniczek 1.4 będzie wciskał bardziej w fotel no ale tragedii nie ma zwija się szybciej jak go się wkręca na obroty no i zapala się DIODA przy 5tys.obr. by zmienić bieg na kolejny ja mam wersje VTR
~prozack
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Trudno spodziewać się po 1.4 75 KM niesamowitych osiągów. Subiektywnie wydaje się, że w aucie jest więcej niż na papierze. Silnika nie trzeba wysoko kręcić. Fajnie reaguje na wciśnięcie pedału przyspieszenia.
~misq
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Silnik dość dynamiczny, choć osiągi na pewno nie są sportowe. Niestety słabo zbiera się z niskich obrotów. Przy 3-4 tysiącach już jest dobrze i ładnie mruczy. Do miasta dynamika jest wystarczająca.
~bucek
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
całkiem nieżle chociaż spalanie nie rzuca na kolana- musi trochę się rozgrzać jeśli chodzi o zużycie paliwa. Ograniczona możlimość prędkość - maks. 169 na autostradzie i ani kilometra więcej
~smirnov
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Naprawdę kupujcie wersje 1.6 1.4 to stary paliwożerny nie trwały badziew, mam nadzieje że wytrzyma jeszcze choć 50 tyś. silnik to największa wada tego auta.
~Piotr
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Dynamika - jaka dynamika?!?! Kultura pracy - spragniony wielbłąd na pustyni lepiej działa i przyjemniej się przemieszcza.