Lista ocen Citroen C2 1.4 HDi 70KM 51kW 2003-2009 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Woo
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Samochód bardzo mało pali. Jeżdżę po zatłoczonym Wrocławiu i spalanie na poziomie 5,5l przy włączonej klimatyzacji (odcinek 7km pokonuje w czasie 50-60 minut :-) ) Co do cen przeglądów się nie wypowiadam bo z nich po prostu nie korzystam :) Wydaje mi się, że po prostu szkoda kasy :) Chociaż jak kupowałem samochód (nadmienie, że kupiłem używany) to byłem mile zaskoczony, że przegląd przedsprzedażowy kosztował 150 zł :)
~Darek
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Piąty bieg, 60 km/h - 3,2 l/100km chwilowe spalanie. Czego chcieć więcej, przy prędkościach 90 km/h 4,3l/100km, także rewelacja. Tylko przy przyśpieszaniu spalanie rośnie, co jest normalne (przy dynamicznym przyśpieszaniu z gazem wciśniętym do pozycji 3/4 było 7,3l/100km. Ceny części także są przystępne, tylko szyba z sensorem deszczu kosztuje dość sporo, z \"solarem\" i sensorem to już majątek...
~Mad
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Mogę powiedzieć tylko o okresie zimowym, mrozy. Odcinki po 35km (do pracy) - średnie spalanie 4,7 l/100km, długie trasy - 4,3 l/100km. W mieście nawet 7-8 (zimny silnik). Tak fantastycznie to nie jest z tym spalaniem, może latem będzie lepiej, ale zato częsci bardzo tanie! Wymiana rozrządu + pompa wody + pasek alternatora + uszczelniacz wału z robocizną w ASO Citroen 899 PLN
~francis francis
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
zuzycie paliwa jest strasznie niskie : pop pierwsze ogolnie pali z 4.5 litra na setke ,na teasie poza miastem przy 90 na 5 i bez postojow latem bez klimy to jest okolo 3 litrow zima wiecej ale jechalem nim na trasie florencja -lodz 1550 kilometro w 2 osoby plus 100kg bagazu czyli w sumie okolo 250 kilo i srednie spalnaie wynioslo 3.9 litra na 100 kilometrow, bez klimy....
~Jakub
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Ogólnie jestem zadowolony z autka, na trasie pali jak marzenie (w okolicy 5 litrów w zależności od ciężkości buta ;) ) niestety w mieście nie jest już tak kolorowo ponieważ komputer pokazuje mi średnio okolice 8 litrów a miasto w cale nie jest takie wielkie (Olsztyn)
~SimaoniC
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Autkiem jeżdżę przeważnie w mieście i zazwyczaj jest to dość dynamiczna jazda. wówczas średnie spalanie oscyluje ok 5.3 l/100km. delikatna noga i jazda w trasie wyciągnie nawet niecałe 3 l/100km!!! Silnik naprawdę genialnie dobrany do pojazdu.
~fanka cytryny
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Jak dotąd nie było z moją cytrynką większych problemów, więc pokusiłam się o taką właśnie ocenę. Typowe wymiany zużytych części, ale ekonomiczność pod względem spalania pozwala zaoszczędzić na ewentualne większe naprawy.
~snela86@interia.pl
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
SUPER.. średnie Spalanie Przy dynamicznej jezdzie po miescie to 5,3 na komputerze na trasie przy predkości 130 to 5L ale przy sterowaniu samemu a przy tempomacie jak sie rozchula rozsadna predkosc to 120 wtedy spalanie 3-4litry
~Monika
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
uważam, że zużycie paliwa jest bardzo niskie, dlatego też jazda tym autkiem staje się bardziej przyjemna. Największe spalanie jakie zanotowałam to 4,8/100 km (okres jesienno-zimowy)
~rozo
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Konik tego samochodu -spalanie na długiej trasie to 4l/100km, w mieście z klimatyzacją 5,5l/100km. Przy bardzo ciężkiej nodze nie da się spalić więcej jak 6l :)