Lista ocen Citroen C2 1.4 HDi 70KM 51kW 2003-2009 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~francis francis
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
silnik jest jednym słowem fantastyczny, rekordow predkosci nim nie pobijecie ale przyspieszenie ma na pozimoie 110 konnego 1.6 benzynowego silnika, mozna sie przekona ze jesli chodzi o sprint od 0 do 100 odpowiedzialny jest moment obrotwy a nie tak przez wszystkich upragnione konie mechaniczne kultura pracy jak to w dieslu latem jest cichutki a zima klekocze jak jest zimny potem sie go slyszy na nizszych obrotach, elastycznosc tak samo jak w...
~wyspiarz83
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Jestem zadowolony, choć...moja dziewczyna bardziej bo dla mnie autko troszkę za małe. szczególnie fotele( w wersji vtr znacznie lepsze) niewygodne. mimo wszystko przekonałem się do marki citroen i po targach moto show w poznaniu zakochałem się w nowym modelu ds3 i na niego teraz poluje. naprawdę godny polecenia bo auto mało spotykane na drogach i w porównaniu do samochodów innych producentów w tej klasie wyróżnia się zdecydowanie stosunkiem...
~Darek
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Moje poprzednie doświadczenia bazowały na jeździe autem z silnikiem benzynowym, dodatkowo był to 3-cylindrowiec. Ogólnie silnik sprawuje się dobrze, jak w większości aut z turbiną odczuwalna jest \"turbo dziura\" (obroty ok 1100-1400). Przyśpieszenie jest dobre, masa auta robi swoje. Co do kultury pracy trochę mogę ponarzekać, czasami postuka, popuka (ale to normalne na zimnym silniku), no i na niskich obrotach drga. (chyba poduszki silnika).
~Mad
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Silnik bardzo udany. Oszczędny, cichy, dobrze sobie radzi z C2, bezawaryjny pod warunkiem odpowiedniego traktowania. Wiem że 300tyś. km przebiegu ten silnik wytrzymuje bez problemu. Brak usterek / wad fabrycznych. Odpala przy -12 bez żadnego problemu, bez kręcenia. Auto nie tylko do miasta, mocy wystarcza do mijania, obrze się zbiera.
~W. z sentymentem
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Jak to diesel - jak zimny to troche powarkocze, ale potem bardzo dobrze. Przyspieszenie swietne, elastycznosc na 3-4 biegu ok, na 5 troche gorzej, ale ze wzgledu na niedużą moc. Benzyna o podobnej pojemnosci i mocy przy porównaniu odpada w przedbiegach.
~Jakub
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
U siebie nie zauważyłem żadnych problemów mechanicznych, ale wszystkie bolączki naprawiam od razu pow wykryciu. W ciagu roku jedyne co wymagało naprawy do przewód od klimatyzacji ponieważ sie przerwał.
~Romuald
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Chcialem mieć diesla, a do tego małego i oszczędnego. Toyotą jeździłem od nowego (zero problemów to fakt).Ale ten dieselek jest tak ekonomiczny i cichy że można się w nim "zakochać".
~SimaoniC
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Bardzo wysoka kultura pracy i dość elastyczny, ale lubi wyższy zakres obrotów, tam gdzie również turbina jest w stanie pokazać co potrafi. Bardzo przyjemna i cicha jednostka napędowa.
~rklos@op.pl
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Kupując go doskonale zdawałem sobie sprawę z zalet i wad. Miał być oszczędny i cichy.Tak jest. Nowej generacji diesle to nie stare "śmierdziele". Francuzi wykonali dobrą robotę.
~Woo
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Jak na jazdę po mieście silnik jest ok. Jest w miarę dynamiczny, ma ładne brzmienie. Mi się podoba. No i co najważniejsze bardzo mało pali :)