Lista ocen Citroen C3 Aircross (16) - Silnik

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~HanDlowiec
Crossover 1.2 PureTech 83KM 61kW
Silnik to dno i 5 metrów mułu. Dynamika przypomina mi mojego fiata UNO 1.0 fire przerobionego na gaz w 2 połowie '90. Kultura pracy to polonez z uszkodzoną cewką i nie palący na jeden cylinder. Mówicie co chcecie ale na prawdę, nie przypuszczałem, że jeszcze kiedyś usłyszę dźwięk 4 cylindrowego auta niepalącego na jeden cylinder... jak słyszałem o nowoczesnych jednostkach 3 cylindrowych to myślałem, że jakoś doprowadzili to do kultury, że to...
~Jerzy
Crossover 1.2 PureTech 110KM 81kW
Silnik bardzo dobry i bezawaryjny pod warunkiem, że się nie oszczędza na jego obsłudze. Przy stałej równej jeździe niewiele go słychać, trochę specyficznie terkocze przy przyśpieszaniu (3 cylindry), ale można do tego szybko się przyzwyczaić. Nie bierze oleju !
~Kamil
Crossover 1.2 PureTech 131KM 96kW
Silnik dynamiczny, świetnie daje sobie radę z napędzaniem auta. Spalanie przy jeździe po Warszawie (bez stania w korkach) ok 6,5, trasa przy prędkościach do 110 km ok 6,4, przy 140 -150 ok 7,8. Na minus mały zbiornik paliwa, rzadko wystarcza na więcej niż ok 600 km
~Artur
Crossover 1.2 PureTech 110KM 81kW
Bardzo elastyczny, nie boi się niskich obrotów i się nie dusi... ale moc jest z nim po przekroczeniu 2000 obrotów ! dynamika zaskakuje pozytywnie. 3 cylindry nadają mu dziwne brzmienie ale w czasie jazdy z prędkością do 110 km/h kompletnie tego silnika nie słychać.
~Jerzy
Crossover 1.2 PureTech 110KM 81kW
Bardzo dobry silnik, tylko trzeba o niego dbać. Wymiana oleju 1 x w roku, lub co 12 tysięcy. Stosować olej przewidziany przez producenta (drogi), ale warto. Nie bierze oleju ! Przy każdej wymianie oleju należy zwrócić uwagę na stan paska rozrządu.
~Aleksander
Crossover 1.6 BlueHDI 120KM 88kW
Idealny co do mocy i spalania. Jestem mocno zapoznany z tymi silnikami bo miałem niemal identyczny w peugeot 208 na którym przejechałem ponad 100 tys. bez żadnych problemów i remontów. Ale coś za coś. Dbałem, przeglądy po max 15 tys. kilometrów lub co rok.
~Filemonium
Crossover 1.2 PureTech 83KM 61kW
Wyścigówka to nie jest, ale moc w zupełności wytaczająca do normalnej jazdy. Silnik spokojnie wystarcza, przy tym jest dość oszczędny. Silnik jest stosunkowo cichy.
~Andrew
Crossover 1.2 PureTech 131KM 96kW
Cichy ale paliwożerny. Ma porównanie do mercedesa klasy B. Podobna pojemność i moc i automaty. Mercedes pali dwa litry mniej. Poważnie.
~Centauro rent car
Crossover 1.5 BlueHDi 102KM 75kW
Żwawy i cichy . Vmax na autostradzie 180 bez wysiłku. Stała prędkość 140-150 pasażerowie nie zauważyli, przy 160 robi się głośno
~kierowca6392
Crossover 1.2 PureTech 110KM 81kW
Dynamiczny jak na samochód miejski. W trasie też dobrze, chociaż nie jest to samochód wyścigowy.