Ocena kierowcy - Citroen C3 Aircross

Citroen C3 Aircross  1.2 PureTech 110KM 81kW od 2017 - Oceń swoje auto
Nie kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Najbardziej zaskoczyła mnie przestronność wnętrza
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Samochód z wypożyczalni avisu w Maladze. Na początku dostałem fiata 500x 1.3 multijet ale nie działała klimatyzacja więc go oddałem i mi dali tego citroena. Z początku wywarł na mnie wrażenie, bo wnętrze było o wiele przestronniejsze niż w 500x i w porównaniu do fiata silnik szedł lepiej, tam to było do bani, nie chciał w ogóle jechać. Na tym się kończą dobre strony c3 aircrossa. Drzwi skrzypiały, klimatyzacja była gorsza od mojego sx4 s crossa(kupiłem w marcu suzuki więc mam porównanie), elektronika świrowała. Silnik jednak nie był później taki dobry, bo na autostradzie trzeba go było kręcić pod czerwone pole, w suzuki wystarczy lekko nacisnąć gaz aby dobrze jechał. Większość rzeczy np. klimatyzacja obsługiwało się na ekranie a nie przyciskami. Jedynie citroen był lepszy od suzuki w kwestii układu kierowniczego bo w suzuki jest on za czuły. Tak więc szukając miejskiego suva, warto się zainteresować suzuki bo ma o wiele więcej zalet niż ten citroen. Ja bym nie kupił tego auta, głównie ze względu na ten mikroskopowy silnik 1.2(1.4 jest OK), i ze względu na 3 cylindry. Dodatkowo silniki PT mają problemy z rozrządem nawet przy przebiegu ok. 60 tys.km.
Wrażenia
Cóż nie było tragedii choć do suzuki mu było daleko, jechał od ok. 2rpm ale jak pisałem wcześniej, na drogach expresowych trzeba go było kręcić do 5 tys.obr, w suzuki wystarczyło lekkie naciśnięcie gazu. Silnik na pewno nie nadaje się do ścigania.
ok
Układ kierowniczy lepszy niż w suzuki.
W suzuki lepsza jakość wykonania
w porządku
W suzuki lepiej, w citroenie klimatyzację włącza się na ekranie.
klimatyzacja dość słaba.
Bardzo dobrze! 5 osób by się może zmieściło 4 os. na pewno. Bagażnik o ile pamiętam był duży.
Może być kultura pracy gorsza przez te 3 cylindry
Na autostradzie spalanie ok. 7,5l
Szukać innych aut, vitara byłaby lepszą propozycją, cx 3 pewnie też, albo 500x 1.6 110. Do jazdy na 5 dni było OK ale jak pisałem wcześniej, suzuki ma o wiele więcej zalet i na pewno będzie trwalsze od auta francuskiego, to samo mazda i fiat. Silnik 1.4 B-jet, 1.6 e torq i 2.0 sky-g na pewno Was nie zawiodą
Skrzypiące drzwi, świrująca elektronika
Nie było żadnej usterki, która by mnie zatrzymała na drodze

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 110KM 81kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,5
Minimalne średnie zużycie paliwa
7,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
7,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...