Lista ocen Citroen C3 I Hatchback (154) - Ergonomia

Na liście zabraknie 283 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kacper
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Pozycja za kierownicą fantastyczna, siedzi się dość wysoko, kierownica przyjemna, zwłaszcza ta obita skórą, przełącznik i guziki intuicyjne, wszystko usadowione na swoim miejscu :) fotele wygodne, nawet na dłuższą trasę, kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach a w wersji z kubełkowymi fotelami świetne podłokietniki. Tempomat, sterowanie radiem przy kierownicy, automatyczna klimatyzacja? Halo halo, gdzie ja jestem? Czy to wciąż moja...
~lewandos
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Ergonomia doskonała! Z niewielkimi minusami. Lepsze niż w Yarisie: kierownica (grubsza, wygodniejsza i przyjaźniejsza), siedzenia, no i tablica rozdzielcza - na miejscu przed kierowcą, a nie gdzieś tam na przedniej środku szyby. Dźwignia do sterowania radiem fajna, wygodna, chociaż na początku wymagała przyzwyczajenia, bo chciałem nią manipulować, kiedy miałem skręcić... Minusy - otwieranie elektryczne szyb - gdzieś koło dźwigni zmiany biegów...
~Jacek
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Koszmarne fotele. Po trzech dniach i 1000km w tym aucie dopiero końska dawka środków przeciwbólowych pozwoliła mi zasnąć. Wynalazek pod tytułem zegary poniżej krytyki. Duży cyfrowy szybkościomierz niech będzie - taki styl. Za to półokrągły pasek obrotomierza z maleńkim, ledwie widocznym trójkącikiem w roli wskazówki i nieczytelnym opisem (czerwonego pola nie ma - pewnie, po co?) nie nadaje się do niczego. Całość wieńczą wskaźniki temperatury i...
~Gość
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jest OK, bardzo wygodny pilot od radia umieszczony pod kierownicą z prawej str. Ale dwie istotne wady - obrotomierz ma nietypowy kształt i trzeba się bardzo napracować żeby wszytko poustawiać tak aby kierownica nie zasłaniała go, zderzak za niski i można zaryć albo coś zgubić na chodnikach (polecam nisko umieszczoną tablicę przymocować na śruby a nie na ramkę).
~PIŁAT
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Deska rozdzielcza jest dobrze zaplanowana, szczególnie wygodnie obsługuje sie radio które jest w dobrej odległości od ręki. Przełaczniki na desce rozdzielczej są logicznie rozmieszczone. Regulacja wysokości fotela jest o.k gorzej z reg. oparcia. Cyfrowy prędkościomierz jest Super. Bagażnik jest duży ale wkładanie utrudnia wysoki próg i nierówna podłoga po złożeniu siedzeń.
~Profesor Patafian
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ergonomicznie auto rozwiązane całkiem dobrze. Jedynie sposób wyświetlania obrotów silnika jak dla mnie niezbyt dobry, ale można się przyzwyczaić. Innym problemem jest niski prześwit z przodu i umiejscowienie przedniej tablicy rejestracyjnej. W polskich realiach wysokich krawężników to tragedia - połamałem chyba z 5 plastikowych ramek na przednią tablicę.
~Małgorzata
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wyposażenie Exclusive rozpieszcza dodatkowymi schowkami pod siedzeniami oraz przedzieloną półką przestrzenia w bagażniku. Wszystko jest w zasięgu ręki - nawet sterowanie radiem w pilocie umieszczonym pod kierownicą. Wygodne regulowane fotele i regulowana w dwóch płaszczyznach kierownica pozwalają dobrać pozycję nawet mojemu prawie dwumetrowemu mężowi.
~piozma
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
Byłoby super gdyby nie zbyt daleko w przodzie umieszczone sterowanie oknami elektrycznymi powodujące konieczność odrywania pleców od fotela . Poza tym dość festyniarskie wskaźniki , może nie przeszkadzałyby gdyby nie przekombinowany obrotomierz ponoć wzorowany na 2CV ala za to ciężki do odczytania . Twarde plastiki ale nie trzeszczą .
~TopGearAutoTestSilesia
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Człowiek odpowiedzialny za projekt wnętrza, użyte materiały do wykończenia oraz ogólną ergonomię, zasługuje na pomnik! Wszystko jest tam gdzie być powinno, plastiki użyte do wykończenia wnętrza mają przyjemną fakturę i są miłe w dotyku, na dodatek ich odporność na zarysowania została potwierdzona wielokrotnie.
Dziennik kosztów dla Citroen C3 I Hatchback
8,1
8,3
~mic
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tutaj jest dobrze. Oczywiście nie jest to vw ale wszystko w zasięgu ręki, dobrze oznaczone i na swoim miejscu. Jeden przycisk od wyświetlacza temperatury zewnętrznej znajduje się znacznie za daleko - trzeba się mocno wychylić żeby do niego dostać. Jeszcze mały minusik za troszeczkę źle przemyślaną regulację fotela kierowcy góra/dół.
Citroen C3 I Hatchback