Lista ocen Citroen C3 I Hatchback (215) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 222 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Skrzynia biegów w tym samochodzie to istna masakra, mogę polecić to auto osobie która lubi się siłować z lewarkiem zmiany biegów i która nie będzie narzekała na to że czasem coś się w niej zepsuje. Niewchodząca jedynka i wsteczny - co najmniej kilka razy dziennie, w serwisie niby wszystko z tą skrzynią ok, aby wrzucić np jedynkę trzeba spróbować czasem nawet kilka razy, przy zmianie biegu z czwórki na piątkę zdarza się że trzeba szukać...
~maciej
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
automat ma swoje zalety i wady, jeżdżę już ponad 20 lat i pierwszy raz kupiłem samochód z automatyczną skrzynią biegów. Na miasto jest idealna. Stojąc w korkach nie trzeba co chwilę mieszać lewarkem. Doskonałym rozwiązaniem są dżwgienki pod kierownicą. Jednak trzeba się nauczyć posługiwania tą skrzynią. Jest inteligentna i bardzo reaguje nie tylko na obroty silnika ale i na sposób jazdy. Polecam auto z automatem. Te dźwigienki pod...
~biedroneczka
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Skrzynia w moim modelu pracuje dosyć ciężko i topornie. Oczywiście przy takim przebiegu to jak najbardziej dozwolone. Jednak kobieca ręka bardzo zmęczyłaby się poruszając się tylko po mieście. Brak wycieków. Jedyna usterka która mi się przydarzyła to przytarcie wodzika wybieraka biegów pomimo prawidłowego stanu oleju w skrzyni. Delikatna namowa nieciężkim młotkiem okazała się znakomitym rozwiązaniem ;) Pracuje do tej pory bez zarzutów.
~C3_1.6automat
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Pseudo automat. Jedynie co mu brakuje to "hill kontrol", tzn. pod górkę zawsze się toczy, co w "normalnym" automacie nie ma miejsca. Parę razy się zawiesiła, ale to norma. Po za tym doskonała prostota. Zmienia fajnie sobie biegi. Łopatki pod kierownicą ZAWSZE działają, nawet jak się zwiesiła, to łopatki ratowały. Jak jeżdzę innym samochodem, szukam łopatki pod kierownicą ;)
~pusherr19
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ogólnie do skrzyni biegów nie mam zarzutów, jedynym mankamentem jest bieg wsteczny, który ma skłonności do trudnego wrzucenia, najlepszym rozwiązaniem na to jest ponowne wciśnięcie sprzęgła. Drugą małą wadą może być bardzo krótka piątka, ponieważ przy prędkości 50 km/h możemy bez problemu wrzucić 5 bieg na obroty ok. 1,5tyś.
~Małgosia
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Skrzynia, pracuje dobrze fakt ze dbam o auto i kupiłam za cenę ponad rynkową i w skrzyni wymieniałam tylko olej z powodu, iż przy takim przebiegu trzeba już go wymienić tak podaje producent. Uszczelniana chyba jeszcze była kiedyś za 300 złotych jakaś uszczelka z starości sparciała.
~Małgorzata
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nie ma się do czego przyczepić. Przełożenia idealnie spasowane do miasta - a taka jest natura tego autka. I ważne - wsteczny jest tam, gdzie powinien być. A nie jakieś kombinacje z wstecznym przy jedynce. Kobieta tego nie ogarnia Panowie konstruktorzy! Bierzcie przykład z C3
~Gość
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jest dobra, biegi wchodzą precyzyjnie i łatwo, przełożenia dobrze dobrane, bieg drążka jest OK choć dla fanów BMW może być za długi, może to mój egzemplarz ale nie ma tej gumwatości co w innych autach z PSA. Brakuje za to 6tego biegu, na szybkich trasach wręcz bardzo.
~fhuzbych@op.pl
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
biegi wchodzą w miare dobrze mam uwagi do sprzęgła jest dość ciężkie w porównaniu z moim starym punto sprzęgło chodzi dość opornie może to przez diesla muszę sprawdzić jak działa w benzyniaku może taka uroda diesla. Porównywałem do innego diesla C3 i jest tak samo więc taka uroda.
Dziennik kosztów dla Citroen C3 I Hatchback
8,1
8,3
~przyszedlempoczytacopinie
Hatchback 1.4 HDi 16V 92KM 68kW
Sprzęgło działa spoko. Lewarek działa z oporem co powoduje małą gimnastykę i opóźnienia w przełożeniach. Wsteczny nie zawsze wchodzi. Nigdy mi nie wyskoczył bieg. Przy zimniejszych temperaturach jedynka nie wskakuje i trzeba kombinować lub się siłować.
Citroen C3 I Hatchback