Lista ocen Citroen C3 I Hatchback (195) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 242 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mojo gdz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
po 38000 km wymienione łożysko prawego amortyzatora, w serwisie powiedzieli że łożysko dostało na dziurze, poza tym wszystko ok tylko troszkę twarde jest w nim zawieszenie ale nie awaryjne. doskonale sprawdza się na drogach np. w niemczech. doskonała przyczepnośc jak na auto tej klasy. po 78000 km wymienione tylne amorki (jeszcze mogły pojeździć ale co nowe to nowe). przednie jeszcze po 66% przydatności. moim zdaniem jak na nasze drogi...
~Gabi
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Trzyma się drogi bardzo dobrze, ale jest niski i haczy o krawężniki - nawet te niskie. Plastiki z przodu mam wyrwane i już ich nie montuję bo i tak się zgubią.... Ponadto już po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów puka i stuka, a raczej wali, nawet na małych wykrotach..... Wcześniej myślałam, ze ludzie którzy piszą "francuz" nie wiedzą, co piszą, mówiąc że nie na nasze drogi. Niestety ptowierdzam, NIE NA NASZE DROGI
~pusherr19
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ni to rewelacja ni to beznadzieja, jest po prostu poprawnie. To jest francuz, a do tego Citroen, co za tym idzie zawieszenie miękkie jak poduszeczka, co ma swoje wady i zalety. Jeżeli ktoś jeździ tylko w trasy lub po mieście to polecam jak najbardziej, jeżeli ktoś za to mieszka w lesie lub w miejscu z trudnym dojazdem, to nie kompletnie nie polecam, ponieważ każda dziura to horror.
~TOMASZ
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
BARDZO ZLE TO MALO POWIEDZIANE: WSPOMAGANIE KIEROWNICY JEST BAAARDZO CZULE I NIEZALEZANE OD PREDKOSCI JAZDY, WIEC KIEDY JEDZIESZ TYM SAMOCHODEM PO POLSKICH, WYBOISTYCH DROGACH Z PREDKOSCIA NP 120 KM TO TRZYMAJ MOCNO KIEROWNICE I NIE GAP SIE NA PASAZEROW! BADZ SKUPIONY! TO PUSZKA PANDORY I ZA MOMENT MOZESZ STRACIC PANOWANIE. FATANIE
~jakwi@poczta.onet.pl
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
zawieszenie, zawieszenie, i jeszcze raz zawieszenie początkowo bojowo nastawiony i niemile rozczarowany, jest tak twarde, że poruszając sie po drogach osiedlowych czy o gorszej nawierzchni mam wrażenie że brzdąc zaraz się rozpadnie, natomiast na trasie przy większych szybkościach widać jego zalety idzie jak po szynach :-)
~przyszedlempoczytacopinie
Hatchback 1.4 HDi 16V 92KM 68kW
Zawracanie można mierzyć kalendarzem. Strasznie słaby promień skrętu. Wspomaganie nawet spoko. Zawieszenie się trzaska, przy jeździe po miejskiej dżungli stabilizatory są częściej wymieniane. Na zakrętach słabo trzyma drogi lub podmuchach wiatru na autostradzie. Często zaczynają huczeć łożyska.
~RafalS
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Bardzo (bardzo) silne wspomaganie elektryczne. To ma plusy, oporu właściwie nie ma, ale czasami to przeszkadza. Auto przez to jest dość wrażliwe na machanie kierownicą i daje niewiele sygnałów spod kół, ale da się z tym żyć. Ja doceniam łatwość manewrowania w ruchu miejskim - nie da rady się zmęczyć.
~mic
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak ktoś lubi wymieniać łączniki stabilizatora średnio raz na pół roku to polecam. Jakaś wada konstrukcyjna przedniego zawieszenia bo w przeciwnym razie po wymianie części na markową nie trzeba by jej zmieniać tak często. Dodam, że dziury staram się omijać, w Krakowie bardzo trudno tego dokonać.
~Lembi
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Słabe trzymanie drogi na zakrętach, zawieszenie zestrojone dość wygodnie, choć niespecjalnie dobrze tłumi większe nierówności, słychać dość wyraźne stuki z okolic zawieszenia tylnego. Dobre hamulce, skuteczny ABS. Nisko zawieszone - wymaga ostrożności przy zbliżeniach z krawężnikami i poprzecznymi garbami.
~piozma
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
Dobrze radzi sobie z nierównościami , na prostej drodze wręcz poruszamy się bezszelestnie . Dobre tłumienie dość sprężyste , niestety auto krótkie więc nie można zbyt wiele oczekiwać . Wspomaganie bardzo silne , ale dobrze sterowane o elektrycznym napędzie słabnie przy większej prędkości .
Citroen C3 I Hatchback