Lista ocen Citroen C3 II Hatchback facelifting (12) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ludojad
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Jak przesiądziesz się z japończyka to będziesz zawiedzoniony. Moim zdaniem to najsłabszy punkt w tym samochodzie. Jest co prawda dobrze zestopniowana z silnikiem, ale minus jedna gwiazdka za precyzję oraz minus jeden za okazjonalne haczenie jak się chce wrzucić wsteczny (trzeba wtedy delikatnie puścić sprzęgło i bieg wskoczy- tak samo było w C4)
~Tomek
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Skrzynia biegów jak dla mnie to największe rozczarowanie tego samochodu - przyzwyczajony do precyzyjnych skrzyń kilku innych marek miałem początkowo problem, ponieważ biegi "haczą". Jest spory luz przy wbijaniu biegów i może to irytować.
~Marcin M.
Hatchback facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
za długi drążek zmiany biegów, precyzja średnia, przełożenia myślę że zostały dobrze dobrane, autko jest dynamiczne zwłaszcza w mieście włączanie się do ruchu jest błyskawiczne, wyprzedzanie na trasie też jest ok
~Łukasz
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
W porządku, choć dla mnie lepiej chodzi skrzynia z C4 Granda - może to także kwestia nieco krótkiego lewarka - jak się korzysta z podłokietnika... Co ważne nie ma "6", więc autostrada = duży przepał (powyżej 110-120km/h)
~ArekS
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Biegi "wchodzą" prawidłowo, są wyraźnie "zaznaczone. Same drogi prowadzenia gałki mogłyby być trochę krótsze
~Konrad
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
No niestety bolączka Cytryn od lat, nie jest to mistrz precyzji ale w codziennej jeździe aż tak mocno nie przeszkadza.
~dynybol
Hatchback facelifting 1.6 e-HDi 92KM 68kW
Brak synchronizacji pierwszego biegu oraz wstecznego. Najbardziej doskwiera brak 6-stego biegu. Średnio.
~dynybol
Hatchback facelifting 1.6 e-HDi 92KM 68kW
Jest ok. Byłoby lepiej jakby wsteczny i pierwszy bieg był zsynchronizowany.
~2 lata miałem ten samochód
Hatchback facelifting 1.0 VTi 68KM 50kW
Bez problemów. Wiem, że niektórzy piszą, że to słaby punkt, ale u nas jest OK.
Dziennik kosztów dla Citroen C3 II Hatchback facelifting
6,1
7,1
~Daross4
Hatchback facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
Skrzynia biegów typowo Francuska. Biegi wchodzą mało precyzyjnie.
Citroen C3 II Hatchback facelifting