Lista ocen Citroen C3 II (47) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Części do Citroenów dość tanie (oryginalne). Dywaników oryginalnych do tego modelu nie polecam - drogie jak cholera (200zł?) i kiepskie - nie wiem, chyba ktoś w dziale części upadł na głowę. Sensowny zamiennik REZAW PLAST - ok. 100zł Silnik ma stopień kompresji 1:11 znaczy lej tylko Pb98 i nie słuchajcie marketingowców! Benzyna Pb95 z naszych stacji (nawet markowych) ma w istocie mniej oktanów (często jest to paliwo z rezerw, długo...
~~piotr
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
No cóż, za silnik tej wielkości i mocy trzeba trochę płacić przy tankowaniu. Ale zużycie paliwa jest na poziomie Clio 1.2 60KM, ok. 7,6l/100km w mieście, więc i tak jestem zadowolony, bo przyjemność z jazdy dużo większa. O naprawach nic jeszcze nie mogę powiedzieć, bo jeżdżę od miesiąca i nic się nie dzieje. Auto ma dwa lata (kupione używane u dealera) i na razie nie czuć, że jeżdżę używanym autem.
~GW
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Spalanie jak spalanie - zawsze mogłoby być mniejsze. Przy spokojnej jeździe na trasie (do 90km/h; 2-3 osoby) schodzi do 5l/100km. Jak zaczynamy troszkę szybciej (110 - 130) robi się 6,5 - 7. A po mieście 8-10. Zależy jakie miasto i jakie korki. A jak ktoś lubi zaszarżować po mieście to i 12 spali. Ja mam średnie spalanie na komputerze (nie zerowane od 7000km) 7,1 l/100km (miasto 100 tyś mieszkańców)
~ziomekkris
Hatchback facelifting 1.4 HDi 70KM 51kW
spalenie bardzo małe przy oszczędnej jeździe do 90-100 i parę razy przybutowaniu do 160 spalanie 3.5 l wiec szok na zbiorniku mozna zrobic od 900 do 1300km :) oczywiście nie leje byle czego tylko albo verva albo ultimate :D spalanie w zime od 4.2 do 4.9 przy ostrzejszej jeździe w trasach i częstym wyprzedzaniu
~Konrad
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Bardzo tanie autko w utrzymaniu. Koszt serwisu olejowego ok 440 zł w ASO. Dodatkowo autko niewiele pali. Przejechanie 4000 tyś kilometrów w wakacje z prędkościami 110-130 km/h przy prawie maksymalnym obciążeniu i bagażniku dachowym - średnie spalanie 6.2 l/100km
~miś
Hatchback 1.2 VTI 82KM 60kW
spalanie średnie 6-6,5 z jeździe mieszanej ( centrum /obwodnica) nie ma długich przejazdów poza miastem.Przeglądy co 30 tys.Z własnej inicjatywy zmieniłem olej i filtr po 15 tys.Koszt przeglądów można obniżyć w ASO własnymi materiałami
~Jarek
Hatchback 1.6 HDI 90KM 66kW
Po przejechaniu 36tys średnia spalania 5.0. Głównie jeżdżę po mieście, a za miastem "dzida". Auto opływowe, silnik 90Km a "jechać chce". To lekkie auto. Kontrola nad autem do 150 km/h. Optimum w trasie to 120-130 km/h, obciążony 110-120km/h.
~Tomek
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Spalanie jest niskie, a ceny przeglądów na akceptowalnym poziomie. Szkoda tylko, że Citroen zmienił politykę dotyczącą częstotliwości przeglądów i teraz trzeba raz do roku robić przegląd - obojętne ile kilometrów się przejechało.
~Tadek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
w cyklu mieszanym wychodzi mi 7l/100km, w miescie i korkach ostatnio mialem 8, podczas wyjazdu do niemiec, 1700km w obie strony autostrada 130km/h wychodzilo 7,5. W kraju przy normalnej jezdzie w trasie 6,5, ogolnie nie ma tragedi.
Dziennik kosztów dla Citroen C3 II
7,3
8,2
~wojtekk
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Elastyczny i jak na benzynowy silniki niedużo zużywający paliwa silnik 1.4 VIT 16V 95 KM. Nie jest to wprawdzie moje poprzednie 1.6 HDI, ale miłe zaskoczenie z niedużym zużyciem benzyny godne jest pochwały (jeżdżę "lekką nogą")