Lista ocen Citroen C3 II (42) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GW
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Tu nie ma rewelacji. Ogrzewanie działa super. Nawet w te mrozy (-20) po kilku minutach zaczyna dmuchać ciepłe powietrze. Bardzo ciepłe auto na zimę (tylko Polo w wersji skandynawskiej z grzałkami elektrycznymi płynu grzało lepiej). Ale klima jest mocno skromna. Działa ale w porównaniu do Kugi, Polo, Astry i wielu innych jest mała sprężarka. Ma to swoją zaletę bo ciężko złapać katar i silnik nie traci tyle mocy przy załączeniu klimy ale w upały...
~Jarek
Hatchback 1.6 HDI 90KM 66kW
Wersja z automatyczną klimą. Działa błyskawicznie. Szyby nie parują. Jak jest mega zimno lub gorąco to opcja zamkniętego obiegu powietrza momentalnie poprawia sytuację (potem trzeba ją wyłączyć bo tlenu w kabinie zabraknie). No i turbo (uderzenie) na przednią szybę, rewelacja. Odparowuje wszystko w ciągu kilku sekund. W trakcie deszczu przy włączonych wycieraczkach, na "wsteku" z automatu włącza się tylna wycieraczka, miodzio.
~miś
Hatchback 1.2 VTI 82KM 60kW
Klimatyzacja automatyczna ustawiona cały rok na 20 stopni szybko się nagrzewa i chłodzi.Przy osłonięciu podszybia w czasie upałów otwarcie wszystkich szyb na krótki czas znacznie przyspiesza uzyskanie żądanej temp. Dodatkowy włączany przycisk do silnego nadmuchu na przednią szybę,1 raz spotkany w Scenicu doskonale pomaga odgruzować przednia szybę, wybór kierunków nadmuchu jednym przyciskiem.
~jurek
Hatchback 1.4 HDI 70KM 51kW
daje doskonale ale z dużym - 1. Schowek - brak nawiewu samodzielnego 2. Przy +30 -37 stopniach czuć że klima nie wyrabia ale ale da się jechać 3. Klimatyzację mam ręczną przy automatycznej myślę że nie byłoby zastrzeżeń. Przy ręcznej trzeba kręcić przełącznikami i to jest wnerwiające. W nocy kiepskie podświetlenie panelu nawiewu.
~Vito
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Automatyczna klimatyzacja załatwia cały problem od ręki. Na zmiany poleceń reaguje bardzo szybko. Niestety nie dane mi było jeszcze przekonać o szybkości nagrzewania się wnętrza, ale po kilku upalnych lipcowych dniach mogę śmiało stwierdzić, że samochód robi się lodowaty po 2 minutach od odpalenia.
~wojtekk
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Bardzo szybkie nagrzewanie wnętrza. Równie szybkie jego chłodzenie klimatyzacją AC/AUTO automatyczną. Jedyna "niedogodność", to jazda bezpośrednio "pod Słońce", konieczność używania okularów przeciwsłonecznych i skierowania nawiewu klimatyzacji raczej bezpośrednio na szybę czołową.
~bobik
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Napisałbym doskonale, bo jest klimatyzacja automatyczna, bardzo użyteczna regulacja stopnia i miejsca nawiewu, jednak w normalnym trybie nawiew nie radzi sobie z parowaniem szyby przedniej i trzeba albo stosować \"uderzenie powietrza\" albo włączać klimę.
~dynybol
Hatchback facelifting 1.6 e-HDi 92KM 68kW
Klimatyzacja od początku działała słabo (podobno to norma w C3 i C4), musiałem skręcać na 17st w lecie aby coś chłodziło. Po kilku latach rozszczelnił się parownik klimatyzacji - naprawa nieopłacalna.
~Maciek
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Klimatyzacja na auto trochę za słabo sobie radzi przy temperaturach około 20-22 stopnie (dla mnie za mało, ale lubię mieć zimno w samochodzie. W wyższych temperaturach działa dobrze. Szyby w zimie nie parują.
Dziennik kosztów dla Citroen C3 II
7,3
8,2
~Łukasz
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Jedna strefa, tył bez regulacji (mam w C4 Grand). Ale jak na małe auto OK. Nie wiem co będzie czy 35st.C i słońcu - nie testowałem, czy klima wyrobi w takich warunkach. Na co dzień jest sprawna