Ocena kierowcy - Citroen C3 III Hatchback

Rok produkcji 2018
Przebieg: 1 000 tys. km
Citroen C3 III Hatchback 1.2 PureTech 110KM 81kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Najbardziej uroczy maluch
Silnik : 110 kucy daje rade przy takiej masie szybki sprytny i w miare ekonomiczny
Świetny mały wozik,dynamiczny silnik 110km,b dobra elastyczność,kilku panów testerów straszyło jak to buja w zakretach wiadomo że nie jest to stricte sportowe wozidło ale ja lubie szybko jezdzic wiec sprawdziłem: lekko sie przechyla, systemy reaguja poprawnie i dobry drajwer tez moze poczuc satysfakcje z jazdy bez strachu.Jedyny mankament to odgłos powietrza powyzej 140km wtedy jest dosc głosno.Z tym silnikiem smiało mozna smigac po autostradach szybko i wygodnie.Móglbym pohejtowac bo jezdze jeszcze beemka trójka i wiadomo ze tam asfalt jest zespolony z nadwoziem ;) ale jak na takie gabaryty podchodzac dosc sceptycznie do francuzów jestem mega pozytywnie zaskoczony.
Mam już silnik z 6 biegowa skrzynią, dynamicznie sie zbiera, elastyczny na autostradzie przy kolumnie tirów fajnie ciagnie od góry :) do pomróku 3 cylindrówki mozna sie przyzwyczaić.Po miescie cichutki i dosc ekonomiczny .Mysle ze jet to najbardziej idealny silnik do tego modelu jesl wyjezdzamy tez poza miasto.
Faktycznie tu mogło by być lepiej ale 6 robi robote. Denerwujacy jest trzeci bieg dziwnie wchodzi no i precyzja to nie najmocniejsza strona.Acz w modelach z konca 2018 wydaje sie ze skrzynia jakby poprawiona delikatnie.
Przy takim komforcie nie mozna wymagac by kleil sie do asfaltu ale mimo wszystko jes lepiej niz myslałem.Po miescie bajka lekko i zwinnie.Przy wiekszych predkosciach kierownica stawia wiekszy opór i tez daje rade
Piekny zadziorny wyróznia sie i podoba sie nawet posiadaczom lepszych aut.Gdyby mial znaczek czegosc z niemiec to byl hitem sprzedazy
U mnie kamera cofania , wiec lajcik, w pozostalych kierunkach bardzo dobrze.
Wygodne fotele dajace sie ustawic, poprawna regulacja kierownicy, pozycja do jazdy bardzo dobra, ekran idealny latwy w obsludze reaguje szybko.Twarde plastiki ale bardzo dobrze spasowane.Nie widac nie doróbek jak np w renówkach ;)
Narzekaja ludzie na obsluge ekranu niewiedziec czemu.Prosto szybko reaguje b dobrze nie brakuje mi fizycznych przyciskow.Grzeje dobrze klimy nie testowałem.Podgrzewanie siedzen schowane ale po wlaczeniu idealne na mocna zime
Z przodu zaskakujaco duzo miejsca, nad glowa przy 180cm okey miejca na stopy i kolana tez sporo.Dzieki plaskiej desce wydaje sie wiekszy. Z tyłu dzieciaki :) liuzyna to to nie jest
Po miescie cichutko jak w autach o klase lepszych, do 120 znosnie swobodnie mozna rozmawiac, od 130-140 zaczyna byc nieprzyjemnie powyzej tych wartosci juz jest meczaco
ubezpieczenie małe, spalanie nie drenuje portfela
Na tle rywali po przetestowaniu 10 innych marek najlepszy wybór podchodziłem sceptycznie bo francuz bo buja bo dla kierowcy ktory smiga na co dzien przyklejonym do drogi bmw bedzie przepasc.A tu zaskoczenie.Za 60 dych piekne szybkie dobrze wyposazone auto oby tylko nie wpadało do serwisu za czesto.
brak póki co.
brak