Ocena kierowcy - Citroen C4 Cactus Crossover

Seeback, 6 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 82KM 60kW
Rok produkcji 2015
Citroen C4 Cactus Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Trzy cylindry, to nie to co do tej pory słyszałem w autach. Bardzo fajne wrażenie i dobra dynamika.
Doś wygodny i prosty samochód z nietuzinkowym wyglądem.
Trzy cylindry, ale bardzo przyjemnie wchodzi na obroty. Dzięki niewielkiej wadze 82 km dają pozytywną dawkę energii przy ruszaniu i wyprzedzaniu przy prędkościach do 100km/h. Pozytywnie mnie zaskoczyło, że nawet powyżej tej prędkości przy 4 osobach i bagażu auto nadal przyspieszało nawet na wzniesienie.
Bez problemów, w miarę precyzyjna.
Bardzo dobry kompromis w wygodzie, zawieszenie nie jest zbyt twarde, ale samochód dość lekki i nie przechyla się za bardzo. Większe wahania obserwuje przód-tył przy przyspieszaniu, wrażenie trochę jak w dużym suvie. Podobne miałem w Range Roverze ;)
Lakier trochę miękki, karoseria sprawia wrażenie trochę takiej cieniutkiej, to pewnie przez słabe wygłuszenia. Ale to nie samochód za 100tyś.
Z przodu i na boki bardzo poprawna. Natomiast do tyłu jest raczej średnio, ale nie jest źle.
Generalnie obsługa jest prosta, wszystko na swoim miejsu, Zarówno osoba o niskim wzroście jak i osoba ok. 190 cm może zająć w miarę wygodnapozycję za kierownicą, co bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło i było jednym z motywów o decyzji zakupu auta.
Tylko trzy nawiewy i klima manualna, ale pomimo, że w drugim aucie mam klimę dwustrefową i nawiewy w tylnych słupkach to nie odczuwam dyskomfortu w Cactusie. Nawet w wilgotnych warunkach szyby szybko odparowały, a wnętrze szybko się nagrzało. jako pasażer też jest poprawnie.
Zarówno z przodu i z tyło da się zająć w miarę wygodna pozycję. Nawet powyżej 1,8m wzrostu z tyłu mieszczą się kolana i głowa pod sufitem. Chociaż tylna kanapa trochę twarda i płaska, na długie trasy dla wysokich osób odradzam.
To chyba największy mankament, ale i tak jest poprawnie. Trzeba brać pod uwagę, że dzięki niewielkiemu wygłuszeniu samochód jest bardzo lekki.
Na razie nic nie musiałem robić. Tylko paliwo. W mieście w korkach ok. 7,5-8 l/100km. Na trasie poza terenem zabudowanym na razie najmniej to 4,2 l/100km. Najbardziej zaskakuje mnie cena wycieraczek przednich Magicwash - możne fajny patent, i sprawdza się, ale ponad 200 zł za wycieraczki do małego miejskiego croosovera to trochę dużo (nie znalazłem na razie zamiennika).
Bardzo niski koszt zakupu,
Na razie brak.