Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Mąż Iwony, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Citroen C4 Picasso I 1.8 16V 125KM 92kW 2007-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Stylistyka wnetrza, zakochałem sie w tym samochodzie od poczatku. Reszta przyszła później.
Daje doskonale ponieważ miałem inne samochody, które wypadły blado przy Picasso. Choć na Corse i Mondeo nie narzekałem. Po prostu nie mam z nim problemów a frajdy z jazdy mnóstwo
... to samochód rodzinny nie demon prędkości. Wyprzedzanie bezstresowe, pod górkę nie trzeba specjalnie redukować.
Przydługie skoki dźwigni, daleko piątka no i jak to bywa, brakuje szóstego biegu
Mały skręt, na początku było twardo na nierównościach ale już się przyzwyczaiłem. To wysokie autko a nawet nie kiwa. Nic nie stuka i nic nie trzeszczy. Pewnie mam szczęście
Jak gdzieś czytałem, można akwarium postawić za samochodem. Najmniejszych problemów w miejskim tłoku i na ciasnych parkingach. Do przedniej szyby trzeba przywyknąć, w słoneczny dzień okulary obowiązkowe.
Generalnie wszystko w zasięgu ręki, kierownica napakowana guziczkami się sprawdza. Na nic nie narzekam.
Klima 4 strefowa to może zbędny bajer ale się sprawdza. Odszranianie automatyczne szyb i lusterek w zimie działa bez zarzutu. Pewnie podgrzewana szyba przednia była by szybsza, ale nie mam. Hah! i ten zapaszek na środkowej konsoli jest miły. Nie kupujcie u dealera wkładu, Wystarczy namoczyć zużyty wkład w zapachu z flakonika za 10zł i znowu jest jak na łące
Miejsca i miejsca choć z przodu fotele maja małą tolerancje na przesuwanie. Tył pierwsza klasa. Miejsca na nogi i głowę nawet dla 190.
Przy 140 już troszkę szumi ale wszystko w granicach rozsądku. Przy niższych prędkościach silnik cichutki. Na początku miałem wrażenie,że mi silnik ciągle gaśnie.
Wszyscy by chcieli mieć mniej ale 125 koni musi coś jeść. Mondeo miał mniej koni a palił więcej , dlatego daję Picasso 5+
Wytargowałem ile się dało, początkowo myślałem o Toyocie, Mondeo i Meganie. Kupiłem Picasso i nie żałuję
żarówki H7 to pierdołki, troszkę gorzej bo wyciera się lakier na zderzaku pod klapa bagażnika, troszkę źle spasowane elementy. Nie ma co się martwić, to plastik więc nie rdzewieje. Lekki retusz i po krzyku
NIC!!!!
Dziennik kosztów dla Citroen C4 Picasso I 1.8 16V 125KM 92kW